Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Phillipe Blain nowym trenerem reprezentacji Japonii

Phillipe Blain nowym trenerem reprezentacji Japonii

fot. Katarzyna Antczak

Japońskie Stowarzyszenie Piłki Siatkowej powołało komisję selekcyjną kandydatów na stanowiska pierwszych trenerów męskiej i żeńskiej reprezentacji kraju. Głównym celem obu drużyn na najbliższe lata są igrzyska olimpijskie w Paryżu w 2024 roku. Nowym szkoleniowcem męskiej kadry został wybrany Philippe Blain, a Masayoshi Manabe będzie pracował z reprezentacją kobiet. 

Philippe Blain od 2017 roku pełnił funkcję asystenta w japońskiej kadrze, wcześniej pracował z zespołami narodowymi Francji i Polski. W roli II trenera wywalczył z biało-czerwonymi mistrzostwo świata w 2014 roku.Francuz w trakcie kariery zawodniczej wywalczył 3. miejsce na mistrzostwach Europy w Holandii w 1985 roku czy 2. miejsce na mistrzostwach Europy w Belgii w 1987  roku. W roli szkoleniowca reprezentacji swojego kraju 3. miejsce na mistrzostwach świata w Argentynie w 2002 roku, 2. miejsce w Lidze Światowej w 2006 roku czy 2. miejsce na mistrzostwach Europy w Turcji w 2009 roku.

Masayoshi Manabe to były siatkarz, który występował na pozycji rozgrywającego. Reprezentował swój kraj w latach 80. i 90. XX wieku, wraz ze swoją kadrą miał okazję zagrać na letnich igrzyskach w 1988 roku w Korei Południowej. Manabe miał już okazję pracować z żeńskim zespołem narodowym. Od 2019 roku pełni funkcję prezesa zespołu Himeji Victorina.

źródło: inf. własna, www.jva.or.jp

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę