Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Philippe Blain zadowolony z gry reprezentacji Japonii

Philippe Blain zadowolony z gry reprezentacji Japonii

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Poziom gry jaki zaprezentowaliśmy w meczu mistrzostw świata z Francją daje nam nadzieję, że w najbliższej przyszłości z powodzeniem będziemy mogli rywalizować z sześcioma najlepszymi zespołami na świecie – powiedział szkoleniowiec reprezentacji Japonii Philippe Blain.

Minione miesiące były udane dla reprezentacji Japonii. Po lekkiej przebudowie azjatycka drużyna pokazała, że na równi może rywalizować z czołowymi zespołami na świecie. Jej liderem stał się Yuji Nishida, który poprowadził ją w wielu meczach do sukcesu.Od początku sezonu chciałem znaleźć nowego lidera w zespole i to mi się udało. Poszczególni zawodnicy spełnili moje oczekiwania. Sekita poczynił spore postępy dotyczące prowadzenia gry drużyny. Yamauchi dał z siebie wszystko, a jego praca była wzorowa. Nishida wykonał świetną robotę w ataku, zwłaszcza w meczu 1/8 finału z Francuzami – powiedział trener japońskiej kadry Philippe Blain.

Azjaci zawsze słynęli ze świetnej gry w defensywie, ale w ostatnich tygodniach ich coraz mocniejszym elementem był także blok, którym potrafili zatrzymywać rywali. – Naszym celem w tym roku była poprawa gry w bloku zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Wyniki osiągnięte w bloku pokazują, że nam się to udało. W meczu z Francuzami wykonaliśmy ich 11. Ogólnie w całym turnieju Nishida wykonał 11 skutecznych bloków, Onodera – 7, a Yamauchi – 6 – podkreślił francuski szkoleniowiec.

Japończycy w tym roku pokazali się z dobrej strony. W Lidze Narodów znaleźli się w czołowej ósemce, a w mistrzostwach świata jednej skutecznej akcji zabrakło im, aby sprawili olbrzymią niespodziankę i awansowali do ćwierćfinału, eliminując z dalszej rywalizacji mistrzów olimpijskich. – Nasza praca pod kątem igrzysk olimpijskich w Paryżu przebiega bardzo sprawnie. Poprawiliśmy miejsce w światowym rankingu, awansując z jedenastej na siódmą pozycję. Obok Iranu jesteśmy najsilniejszym zespołem w Azji, co jest ważne w kontekście igrzysk w Paryżu. Poziom gry jaki zaprezentowaliśmy w meczu mistrzostw świata z Francją daje nam nadzieję, że w najbliższej przyszłości z powodzeniem będziemy mogli rywalizować z sześcioma najlepszymi zespołami na świecie – zakończył Philippe Blain.

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę