Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > PGE Skra poznała rywala w Pucharze CEV

PGE Skra poznała rywala w Pucharze CEV

​W tegorocznej edycji europejskich rozgrywek PGE Skra weźmie udział w Pucharze CEV. Znamy już pierwszego rywala bełchatowian.

Siatkarze z Bełchatowa w minionym sezonie PlusLigi zajęli czwarte miejsce, co dało im możliwość gry w Pucharze CEV. PGE Skra została rozstawiona w 1/32 finału zawodów, a na swojego rywala musiała poczekać. Ostatecznie został on wyłoniony z rozgrywek kwalifikacji Ligi Mistrzów.

PGE Skra miała zagrać z przegranym spotkania pomiędzy OK Mladost Brcko (Bośnia i Hercegowina) oraz Olympiakosem Pireus (Grecja). Dwumecz ostatecznie został rozstrzygnięty na korzyść zespołu spod Aten, który dwukrotnie zwyciężył 3:0. Oznacza to, że Olympiakos pozostaje w walce o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, a Bośniacy zagrają w Pucharze CEV z PGE Skrą.

Wstępna data domowego meczu bełchatowian z OK Mladost to 16 listopada, godz. 18:00. O ostatecznym terminie klub poinformuje w osobnym komunikacie. W przypadku pokonania Bośniaków, PGE Skra zmierzy się z Duklą Liberec.

PGE Skra do tej pory czterokrotnie grała w Pucharze CEV. Najdalej doszła do półfinału, a było to w sezonie 2013/2014. W walce o finał bełchatowianie ulegli w dwumeczu Gubierniji Niżny Nowogród.

źródło: PGE Skra Bełchatów - informacja prasowa