Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PGE Skra lepsza w sparingu od radomian

PGE Skra lepsza w sparingu od radomian

fot. Klaudia Piwowarczyk

Cerrad Enea Czarni Radom w czwartek zmierzyli się w sparingu z bełchatowianami. Podopieczni Joela Banksa nie pozwolili radomianom na wygranie ani jednej partii, spotkanie trwało pięć setów.  Przed ekipą Jacka Nawrockiego kolejne mecze testowe, najbliższy już w piątek podczas Turnieju Partnerstwa Regionalnego.

Spotkanie odbyło się w hali Energia. W pierwszym secie PGE Skra szybko wypracowała sobie przewagę (8:6, 16:13) i dowiozła ją do końca. W drugiej partii PGE Skra prowadziła już 21:15, ale w końcówce do walki zerwali się rywale, ale pogoń okazała się za późna.  Podobna sytuacja miała miejsce w partii numer trzy, gdzie było już 16:10 i 21:12 dla PGE Skry, ale gospodarze wygrali dopiero 25:23.Pomimo wyniku 3:0 rozegrano dodatkowe dwa sety. Czwarty został w pełni zdominowany przez PGE Skrę, tak samo samo piąty. W obu tych setach podopieczni trenera Banksa mieli ogromną przewagę w ofensywie.  W trakcie całego meczu dobrze funkcjonował bełchatowski blok (15:7), PGE Skra lepiej wyglądała także w ataku (50% skuteczności przy 45% rywala). Popełniła też o wiele mniej własnych błędów, radomianie dla przykładu zepsuli aż 23 ( przy 5 asach) zagrywki i 12 ataków, do tego 10 razy mylili się w przyjęciu. PGE Skra z kolei zepsuła 15 zagrywek, 6 ataków i 9 razy pomyliła się w odbiorze zagrywki.

Liderem zwycięzców był Filippo Lanza z 19 oczkami na koncie, 14 punktów dołożył Dick Kooy.  Dla radomian po 13 razy punktowali Daniel Gąsior, Piotr Łukasik i Mauricio Borges.

PGE Skra Bełchatów – Cerrad Enea Czarni Radom 5:0
(25:22, 25:23, 25:23, 25:18, 15:13)

Składy zespołów:
PGE Skra: Gunia (5), Janus (6), Schulz (12),  Kooy (14), Mitić (6), Lanza (19), Piechocki (libero) oraz Musiał (8), Vasian (3), Milczarek (libero), Rybicki (6)
Czarni: Borges (13), Łukasik (13), Lemański (5), Warda (6), Woicki (1), Faryna (10), Masłowski (libero) oraz Nowak, Tammemaa (2), Rusin (6), Gąsior (13), Firszt (7), Nowowsiak (libero)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę