Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Peter Michalovič: Najważniejsze będzie zakwalifikowanie się do mistrzostw Europy

Peter Michalovič: Najważniejsze będzie zakwalifikowanie się do mistrzostw Europy

fot. svf.sk

Kluczowym graczem reprezentacji Słowacji w sierpniowych kwalifikacjach do mistrzostw Europy w 2023 roku bez wątpienia będzie wszechstronny Peter Michalovič. Pochodzący z Malakki zawodnik po raz ostatni wystąpił w słowackiej koszulce na zeszłorocznych mistrzostwach Starego Kontynentu. – Miło jest widzieć znajome twarze po prawie roku i powoli wracać do treningu – przyznał.

Na początku przygotowań będziemy ciężko pracować, ale w przyszłym tygodniu mamy mecze towarzyskie, więc będziemy mieli więcej siatkówki. Najważniejsze będzie zakwalifikowanie się do mistrzostw Europy – powiedział Peter Michalovič.Zawodnik greckiego klubu Foinikas Syros miał klubowy sezon prawie do końca maja, więc opuścił mecze Złotej Ligi Europejskiej. – W czasie wolnym odpoczywałem tak, jak planowałem. Odwiedziłem moją siostrę w USA. Po powrocie zza oceanu zacząłem pracować z moim trenerem fitness i teraz czuję się gotowy. Jestem też zadowolony z reszty i sposobu, w jaki przygotowałem się do sezonu kadrowego – kontynuował 32-letni siatkarz.

Jako czterokrotny uczestnik mistrzostw Europy (2011, 2015, 2019 i 2021) jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w reprezentacji narodowej w kadrze trenera Marka Kardoša. – Są faceci, z którymi robimy to razem od kilku sezonów, ale także nowe twarze. Jest za wcześnie, aby powiedzieć, jak sobie radzimy. Szkielet drużyny, z wyjątkiem Mateja Patáka, pozostał razem i graliśmy z nim także zeszłoroczne mistrzostwa Europy. W tamtym czasie notowaliśmy też kilka negatywnych rzeczy, ale dopóki będziemy grać najlepiej, jak potrafimy, powinniśmy zakwalifikować się do mistrzostw Europy – powiedział reprezentant Słowacji.

Peter Michalovič już drugi sezon z rzędu będzie nosił koszulkę greckiego klubu z wyspy Syros. W poprzednim jego zespół zajął trzecie miejsce. – Możemy być zadowoleni z tego, jak nam się udało. Oczywiście mieliśmy więcej do zrobienia. Kontuzje nagromadziły się w naszej drużynie w nieodpowiednim momencie, dotknęły nas również choroby. Na szczęście przynajmniej wygraliśmy Superpuchar. Mogliśmy pokazać więcej w lidze, ale pod koniec sezonu nasza forma „odeszła”. Trzecie miejsce jest z pewnością nie do odrzucenia. W przyszłym roku wygląda na to, że będziemy mieli świetny skład, więc znów powinniśmy grać o najwyższe stopnie – ocenił.

Za niespełna miesiąc Słowacy rozpoczną pierwszy mecz kwalifikacyjny o awans do mistrzostw Europy. 3 sierpnia powitają Gruzję w Nitrze. – Nie wiem absolutnie nic o Gruzinach. Nigdy nie widziałem ich w grze i nie znam ani jednego zawodnika z ich drużyny. Prawdopodobnie w swojej karierze nie spotkałem żadnego gruzińskiego przeciwnika. Węgrzy mają dobrych siatkarzy i na pewno będą nieprzyjemni. Hiszpanie są, podobnie jak my, szerszą europejską czołówką. Obserwowałem, jak pod koniec zeszłego tygodnia dotarli do finału Igrzysk Śródziemnomorskich. Mają kilku dobrych siatkarzy, których znam. Zrobimy wszystko, aby awansować – podsumował Michalovič.

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę