Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Perspektywiczny reprezentant Polski U-20 dołącza do Skry Bełchatów

Perspektywiczny reprezentant Polski U-20 dołącza do Skry Bełchatów

fot. PressFocus

Najlepszy przyjmujący mistrzostw Polski juniorów i reprezentant Polski U-20 dołączył do bełchatowskiego klubu. Artur Brzostowicz podpisał długoletni kontrakt z PGE GiEK Skrą Bełchatów. W ostatnich dwóch latach reprezentował barwy Eco-Teamu AZS-u Stoelzle Częstochowa występującego w II lidze. 

MISTRZ POLSKI JUNIORÓW W SKRZE BEŁCHATÓW

Artur Brzostowicz to 19-letni przyjmujący, który pierwsze siatkarskie kroki stawiał w niedalekiej od Bełchatowa Lechii Tomaszów Mazowiecki, z którą sięgnął po tytuł mistrza Polski kadetów. Następnie dołączył do drużyny Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa i właśnie w barwach częstochowskiego klubu dziewiętnastolatek sięgał po swoje największe osiągnięcia – mistrzostwo Polski juniorów młodszych 2023 oraz mistrzostwo Polski juniorów 2024.

Młody przyjmujący ma na swoim koncie występy w biało-czerwonej koszulce. Brzostowicz ma na swoim koncie brązowy medal mistrzostw Europy U-17, a także zwycięstwo w mistrzostwach EEVZA U-18 w Erywaniu.

Podpisanie kontraktu z Arturem Brzostowiczem jest jednym z efektów współpracy między Skrą Bełchatów a Eco-Team AZS-em Stoelzle Częstochową. Jej celem jest stwarzanie możliwości rozwoju dla najbardziej obiecujących zawodników i szukanie młodych talentów, które będą stanowiły o sile PGE GiEK Skry Bełchatów w przyszłości.

– Cieszę się, że mogłem dołączyć do tak utytułowanego klubu, jakim jest PGE GiEK Skra Bełchatów. Pochodzę z Tomaszowa Mazowieckiego, więc już od dziecka miałem okazję oglądać sukcesy bełchatowskiej drużyny. Czuję się zmotywowany i doskonale zdaję sobie sprawę, że od teraz stawiane będą przede mną dużo wyższe oczekiwania i zrobię wszystko, aby im sprostać – powiedział Artur Brzostowicz.

Aktualnie dziewiętnastoletni przyjmujący przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-20, która przygotowuje się do rozgrywanych na przełomie sierpnia i września mistrzostw Europy U-20.

Brzostowicz związał się z PGE GiEK Skrą Bełchatów czteroletnim kontraktem. W najbliższym sezonie zostanie wypożyczony do innego klubu, by zdobywać boiskowe doświadczenie, które zaprocentuje w trakcie gry w barwach bełchatowskiego klubu.

Klub z Bełchatowa wielkimi krokami domyka skład na sezon 2024/2025. Czysto teoretycznie już to zrobił, bowiem Brzostowicz jest czternastym oficjalnie ogłoszonym zawodnikiem przez klub, niemniej jednak zgodnie z informacją przedstawioną przez Skrę – 19-latek zostanie wypożyczony do innego klubu. Dotychczas ogłoszone nazwiska przez Skrę można zobaczyć w naszej karuzeli transferowej.

Zobacz również:
Łukasz Żygadło: To pewien fenomen, że klub ze szkoły średniej awansował do PlusLigi

źródło: PGE Skra Bełchatów - informacja prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved