Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Pedro Solberg: Nie chcę tkwić w przeszłości

Pedro Solberg: Nie chcę tkwić w przeszłości

fot. FIVB

– Na tym etapie mojej kariery wygrywanie meczów krajowych i eliminacyjnych wiele znaczy. Koncentruję się na tym, co jest dzień po dniu, nie chcę tkwić w przeszłości ani zbyt wiele myśleć o swojej przyszłości – powiedział Pedro Solberg, wielokrotny medalista turniejów World Tour.

Pedro Solberg jest w czołówce światowej pod względem złotych medali wywalczonych w międzynarodowych turniejach. Wraz z Harley’em Marquesem dominował w sezonie 2007/2008, kiedy to wywalczył aż 12 miejsc na podium w turniejach World Tour, w tym 9 razy je wygrywał. W kolejnych dziesięciu latach święcił następne sukcesy, co najmniej raz w każdym roku stając na podium. Wraz z Evandro Goncalvesem wywalczył brązowy medal w MŚ w 2015 roku oraz brał udział w IO w Rio de Janeiro, choć bez powodzenia.Od 2018 roku 35-letni zawodnik nie odnosił już sukcesów. Co więcej, w większości ostatnich turniejów musiał przebijać się przez kwalifikacje do turnieju głównego, a nawet przez krajowe eliminacje. – Rok 2018 zacząłem bardzo dobrze z Georgem (Wanderleyem) i dotarliśmy do półfinału Fort Lauderdale Major. Wtedy niestety podjąłem złą decyzję, kiedy zdecydowałem się ponownie zagrać z Bruno (Schmidt). Jednak nie było chemii między nami na korcie, ani poza nim. Ta sytuacja była naprawdę frustrująca dla mnie. Próbowałem iść do przodu z kilkoma różnymi partnerami, ale nigdy tak naprawdę nie znalazłem dobrego dopasowania – stwierdził Pedro Solberg.

Wciąż próbuje on wrócić do czołówki, a sezon 2021 zaczął z nowym partnerem, 25-letnim Arthurem Lanci. Obecnie brazylijski duet walczy w turnieju w Meksyku. – To, co uwielbiam w Arthurze, to to, że ma tak wielką energię – stwierdził Pedro, dla którego obecnie ważne jest każde zwycięstwo. – Na tym etapie mojej kariery wygrywanie meczów krajowych i eliminacyjnych wiele znaczy. Koncentruję się na tym, co jest dzień po dniu, nie chcę tkwić w przeszłości ani zbyt wiele myśleć o swojej przyszłości – dodał.

O pomoc Pedro zwrócił się do Renato Francy, z którym współpracował przez większość swojej kariery. Z czasem ich drogi się jednak rozeszły. Sod tego roku Renato ponownie został trenerem Pedro. – Był moim trenerem przez prawie 90 procent mojej kariery i wspaniale jest znowu z nim pracować. Jest dla mnie kimś więcej niż trenerem. Jest jednym z moich najlepszych przyjaciół. Dużo razem osiągnęliśmy – zakończył Pedro Solberg.

źródło: inf. własna, volleyball.world

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę