Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Malicki powraca do Wrocławia, ponownie zagra w Gwardii

Paweł Malicki powraca do Wrocławia, ponownie zagra w Gwardii

fot. Daria Przytyk - Cuprum Lubin

Paweł Malicki wraca do Wrocławia. Razem z Mateuszem Biernatem wychowanek gwardyjskiego klubu będzie kreował grę na pozycji rozgrywającego. Malicki spędził w grupach młodzieżowych Gwardii cztery lata. Następnie przez kilka kolejnych sezonów reprezentował barwy dolnośląskich klubów. Obecnie wraca do Wrocławia, do pierwszoligowej KFC Gwardia.

Paweł Malicki pierwsze kroki w siatkówce stawiał jeszcze w Szkole Podstawowej nr 50 we Wrocławiu, pod okiem Andrzeja Dźwigały. Do Gwardii trafił za to pod skrzydła Piotra Lebiody. W gwardyjskich barwach barwach grał w kategorii: młodzików oraz kadetów. Kolejne sezony to rozbrat z Wrocławiem i podróżowanie po województwie. Zaczęło się od Cuprum Lubin, gdzie Malicki poza grą w Młodej PlusLidze, był m.in. w składzie meczowym w PlusLidze. Następnie grał w drugoligowych zespołach takich jak: BTS Elektros Bolesławiec, MKS Olavia Oława i ostatnio, MKS Ikar Legnica. – Pamiętam jeszcze, jak spełniałem zaszczytne stanowisko człowieka od… przekładania punktów, podczas drugoligowych meczów na Krupniczej. Jak Gwardia grała z Victorią Wałbrzych, prowadzoną przez trenera Janczaka, to było gorąco. Łukasz Karpiewski, Łukasz Kaczmarek… .Gwardziści też nie zwalniali ręki w ataku. To były emocje, świetna rywalizacja derbowa, fantastycznie się to oglądało. Wtedy też zapamiętałem trenera, jako zadziornego szkoleniowca, żyjącego z drużyną. Funkcjonował też w grupach młodzieżowych, jako koordynator SOS województwa. Miałem i mam o nim dobre zdanie. Teraz udało się nam dogadać i cieszę się, że będę mógł ponownie być siatkarzem Gwardii. Chcę wykorzystać dużą szansę, jaką dostałem zarówno od klubu, jak i trenera– mówi Malicki.

Rozgrywający KFC Gwardia ma dobre warunki fizyczne, ma 197 cm wzrostu, jego zasięg w ataku wynosi 330 cm, a w bloku 310 cm. Siatkarz spędził kilka sezonów gry na drugoligowym poziomie, szansa gry w TAURON 1. lidze mężczyzn, będzie jego największym wyzwaniem. – Przypatruję się rozwojowi Pawła od kilku lat. To na pewno utalentowany gość, choć na pewno potrzeba dobrego treningu i rywalizacji o wysokie cele, jest istotna. Ściągając do Wrocławia wychowanka Gwardii motywujemy chłopaka, a dodatkowo, wierzymy w jego potencjał. Liczę, że Paweł będzie mocno naciskał Mateusza Biernata, z każdym sparingiem, a następnie treningami i meczami ligowymi, dając sobie szanse na grę. Dla Malickiego wybranie KFC Gwardia to duża szansa – komentuje trener Krzysztof Janczak.

Kadra KFC Gwardia w sezonie 2020/20221:
Trener: Krzysztof Janczak
Asystent trenera i statystyk: Stanisław Szewczyk
Środkowi: Arkadiusz Olczyk, Błażej Szymeczko, Oskar Pieknik
Libero: Adrian Mihułka
Przyjmujący: Krzysztof Gibek, Tytus Nowik.
Rozgrywający: Mateusz Biernat, Paweł Malicki
Atakujący: Damian Wierzbicki, Mateusz Frąc

Zobacz również:
Karuzela transferowa w I lidze mężczyzn

źródło: gwardiawroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved