Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Malicki powraca do Wrocławia, ponownie zagra w Gwardii

Paweł Malicki powraca do Wrocławia, ponownie zagra w Gwardii

fot. Daria Przytyk - Cuprum Lubin

Paweł Malicki wraca do Wrocławia. Razem z Mateuszem Biernatem wychowanek gwardyjskiego klubu będzie kreował grę na pozycji rozgrywającego. Malicki spędził w grupach młodzieżowych Gwardii cztery lata. Następnie przez kilka kolejnych sezonów reprezentował barwy dolnośląskich klubów. Obecnie wraca do Wrocławia, do pierwszoligowej KFC Gwardia.

Paweł Malicki pierwsze kroki w siatkówce stawiał jeszcze w Szkole Podstawowej nr 50 we Wrocławiu, pod okiem Andrzeja Dźwigały. Do Gwardii trafił za to pod skrzydła Piotra Lebiody. W gwardyjskich barwach barwach grał w kategorii: młodzików oraz kadetów. Kolejne sezony to rozbrat z Wrocławiem i podróżowanie po województwie. Zaczęło się od Cuprum Lubin, gdzie Malicki poza grą w Młodej PlusLidze, był m.in. w składzie meczowym w PlusLidze. Następnie grał w drugoligowych zespołach takich jak: BTS Elektros Bolesławiec, MKS Olavia Oława i ostatnio, MKS Ikar Legnica. – Pamiętam jeszcze, jak spełniałem zaszczytne stanowisko człowieka od… przekładania punktów, podczas drugoligowych meczów na Krupniczej. Jak Gwardia grała z Victorią Wałbrzych, prowadzoną przez trenera Janczaka, to było gorąco. Łukasz Karpiewski, Łukasz Kaczmarek… .Gwardziści też nie zwalniali ręki w ataku. To były emocje, świetna rywalizacja derbowa, fantastycznie się to oglądało. Wtedy też zapamiętałem trenera, jako zadziornego szkoleniowca, żyjącego z drużyną. Funkcjonował też w grupach młodzieżowych, jako koordynator SOS województwa. Miałem i mam o nim dobre zdanie. Teraz udało się nam dogadać i cieszę się, że będę mógł ponownie być siatkarzem Gwardii. Chcę wykorzystać dużą szansę, jaką dostałem zarówno od klubu, jak i trenera– mówi Malicki.Rozgrywający KFC Gwardia ma dobre warunki fizyczne, ma 197 cm wzrostu, jego zasięg w ataku wynosi 330 cm, a w bloku 310 cm. Siatkarz spędził kilka sezonów gry na drugoligowym poziomie, szansa gry w TAURON 1. lidze mężczyzn, będzie jego największym wyzwaniem. – Przypatruję się rozwojowi Pawła od kilku lat. To na pewno utalentowany gość, choć na pewno potrzeba dobrego treningu i rywalizacji o wysokie cele, jest istotna. Ściągając do Wrocławia wychowanka Gwardii motywujemy chłopaka, a dodatkowo, wierzymy w jego potencjał. Liczę, że Paweł będzie mocno naciskał Mateusza Biernata, z każdym sparingiem, a następnie treningami i meczami ligowymi, dając sobie szanse na grę. Dla Malickiego wybranie KFC Gwardia to duża szansa – komentuje trener Krzysztof Janczak.

Kadra KFC Gwardia w sezonie 2020/20221:
Trener: Krzysztof Janczak
Asystent trenera i statystyk: Stanisław Szewczyk
Środkowi: Arkadiusz Olczyk, Błażej Szymeczko, Oskar Pieknik
Libero: Adrian Mihułka
Przyjmujący: Krzysztof Gibek, Tytus Nowik.
Rozgrywający: Mateusz Biernat, Paweł Malicki
Atakujący: Damian Wierzbicki, Mateusz Frąc

Zobacz również:
Karuzela transferowa w I lidze mężczyzn

źródło: gwardiawroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę