Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Paweł Zatorski: Zaczęliśmy wracać do dobrej formy fizycznej

fot. Aleksandra Twardowska

Siatkarze polskiej kadry zakończyli już pierwsze zgrupowanie w Spale. Zgrupowanie niezwykłe, bo nie było to przygotowanie do żadnego turnieju. – To było zgrupowanie, które można by powiedzieć, dopiero wprowadzało nas do czynnego uprawiania sportu. Siłą rzeczy wyglądało inaczej. Zaznaczam jednak, że nikt nie przyjechał do Spały zaniedbany – mówił libero reprezentacji, Paweł Zatorski.

Po tygodniach izolacji i braku sportu, biało-czerwoni spotkali się w Spale, gdzie mieli dwutygodniowe zgrupowanie. – Mieliśmy już w życiu bardzo wiele zgrupowań, ale na pewno był to ewenement, że mieliśmy obóz, który nie przygotowywał nas do żadnego turnieju, żadnych meczów o stawkę – przyznał Paweł Zatorski. – To było zgrupowanie, które można by powiedzieć, dopiero wprowadzało nas do czynnego uprawiania sportu. Siłą rzeczy wyglądało inaczej. Zaznaczam jednak, że nikt nie przyjechał do Spały zaniedbany – zapewnił libero polskiego zespołu.Paweł Zatorski zdradził także, jak wyglądał dzień w Spale.  – Mieliśmy w Spale po pięć godzin treningów dziennie. Nawet, jeśli w domu przykładaliśmy się do ćwiczeń, to sama objętość w Spale była dla nas wyzwaniem. Przez czas epidemii odzwyczailiśmy się od tak dużych porcji wysiłku. Niektórzy z nas są rodzicami i po prostu, będąc w domu, nie dało się wyłączyć na tak długo z życia i ćwiczyć. Im dłużej trwało zgrupowanie, tym lepiej jednak to wyglądało. Zaczęliśmy wracać do dobrej formy fizycznej – tłumaczył libero polskiej kadry. Po dwóch tygodniach reprezentanci wrócili do domów, ale mają się spotkań ponownie.

Zgrupowanie w Spale miało nie tylko pomóc kadrowiczom w powrocie do formy fizycznej, ale także w integracji. – Lubimy ze sobą przebywać. Spędzaliśmy czas razem na treningach, spaliśmy w oddzielnych pokojach, ale wszystkie wieczory spędzaliśmy razem. To było świetne. Poczynając od grilla, który odbił się głośnym echem, gdzie jednak nic wielkiego się nie wydarzyło. W trakcie zgrupowania były rozmowy, posiadówki, gry planszowe, które są popularne w naszym gronie. Codziennie padało pytanie: kto jest chętny na granie i zjawiała się większość osób – podsumował Paweł Zatorski.

źródło: rp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved