Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Zatorski: Zaczęliśmy wracać do dobrej formy fizycznej

Paweł Zatorski: Zaczęliśmy wracać do dobrej formy fizycznej

fot. Aleksandra Twardowska

Siatkarze polskiej kadry zakończyli już pierwsze zgrupowanie w Spale. Zgrupowanie niezwykłe, bo nie było to przygotowanie do żadnego turnieju. – To było zgrupowanie, które można by powiedzieć, dopiero wprowadzało nas do czynnego uprawiania sportu. Siłą rzeczy wyglądało inaczej. Zaznaczam jednak, że nikt nie przyjechał do Spały zaniedbany – mówił libero reprezentacji, Paweł Zatorski.

Po tygodniach izolacji i braku sportu, biało-czerwoni spotkali się w Spale, gdzie mieli dwutygodniowe zgrupowanie. – Mieliśmy już w życiu bardzo wiele zgrupowań, ale na pewno był to ewenement, że mieliśmy obóz, który nie przygotowywał nas do żadnego turnieju, żadnych meczów o stawkę – przyznał Paweł Zatorski. – To było zgrupowanie, które można by powiedzieć, dopiero wprowadzało nas do czynnego uprawiania sportu. Siłą rzeczy wyglądało inaczej. Zaznaczam jednak, że nikt nie przyjechał do Spały zaniedbany – zapewnił libero polskiego zespołu.Paweł Zatorski zdradził także, jak wyglądał dzień w Spale.  – Mieliśmy w Spale po pięć godzin treningów dziennie. Nawet, jeśli w domu przykładaliśmy się do ćwiczeń, to sama objętość w Spale była dla nas wyzwaniem. Przez czas epidemii odzwyczailiśmy się od tak dużych porcji wysiłku. Niektórzy z nas są rodzicami i po prostu, będąc w domu, nie dało się wyłączyć na tak długo z życia i ćwiczyć. Im dłużej trwało zgrupowanie, tym lepiej jednak to wyglądało. Zaczęliśmy wracać do dobrej formy fizycznej – tłumaczył libero polskiej kadry. Po dwóch tygodniach reprezentanci wrócili do domów, ale mają się spotkań ponownie.

Zgrupowanie w Spale miało nie tylko pomóc kadrowiczom w powrocie do formy fizycznej, ale także w integracji. – Lubimy ze sobą przebywać. Spędzaliśmy czas razem na treningach, spaliśmy w oddzielnych pokojach, ale wszystkie wieczory spędzaliśmy razem. To było świetne. Poczynając od grilla, który odbił się głośnym echem, gdzie jednak nic wielkiego się nie wydarzyło. W trakcie zgrupowania były rozmowy, posiadówki, gry planszowe, które są popularne w naszym gronie. Codziennie padało pytanie: kto jest chętny na granie i zjawiała się większość osób – podsumował Paweł Zatorski.

źródło: rp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę