Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zatorski: Szykujemy się na walkę o najwyższe cele

Paweł Zatorski: Szykujemy się na walkę o najwyższe cele

fot. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Za nami konferencja prasowa Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Wzięli w niej udział przedstawiciele sponsora, prezes klubu, trener, a także zawodnicy, którzy podkreślali, że celem ekipy z Opolszczyzny ponownie będzie walka o najwyższe cele.

Za nami konferencja zorganizowana przez drużynę z Opolszczyzny. W przedsezonowym spotkaniu z przedstawicielami mediów uczestniczyli: Prezes Zarządu Grupy Azoty ZAKSA Sławomir Lipkowski, Wiceprezes Zarządu Artur Kamiński, Prezes Zarządu ZAKSA S.A Sebastian Świderski, pierwszy trener zespołu Nikola Grbić oraz zawodnicy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Aleksander Śliwka, Paweł Zatorski i Jakub Kochanowski. Miejsce spotkania nie było przypadkowe, Grupa Azoty ZAK S.A. jest nie tylko sponsorem siatkarskiej drużyny, ale również właścicielem klubu. Wieloletnie wsparcie i zaangażowanie Grupy Azoty ZAKSA pozwala drużynie regularnie walczyć o najwyższe cele nie tylko w rodzimych rozgrywkach, ale również na europejskich parkietach.Konferencję rozpoczęło uroczyste przekazanie, przez Prezesa Sebastiana Świderskiego, koszulek meczowych Prezesom Grupy Azoty ZAK S.A. Po oficjalnej prezentacji nowych strojów meczowych na sezon 2020/2021 głos zabrał, reprezentujący gospodarza konferencji prasowej, Prezes Zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. –  Sławomir Lipkowski. – Jako największy podmiot biznesowy w Kędzierzynie-Koźlu czujemy się odpowiedzialni nie tylko za pracowników, ale również całą społeczność lokalną. Liczne inicjatywy, w które od lat się angażujemy, są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców miasta. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to wizytówka regionu i siatkarski lider, dlatego wieloletnia współpraca z klubem napawa nas olbrzymią dumą. – Prezes Sławomir Lipkowski odniósł się również do startującego za niespełna miesiąc nowego sezonu. – W imieniu swoim i wszystkich pracowników Grupy Azoty ZAK S.A. chciałbym życzyć, aby nadchodzący sezon siatkarski obfitował w spotkania na najwyższym poziomie, a kibicom przyniósł wiele emocji. Liczę, że wspólnie będziemy cieszyć się z końcowego rezultatu, a ZAKSA otrzyma kolejne złoto, co z uwagi na sytuację epidemiczną niestety nie było możliwe w tym roku – zaznaczył.

O tym, jak wyjątkowy, ale i wymagający będzie sezon 2020/2021 mówił natomiast Prezes Zarządu ZAKSA S.A – Na pewno ważne dla nas będzie rozpoczęcie i zakończenie tego sezonu w zdrowiu, to jest nasz cel nadrzędny. Żyjemy w tak trudnych czasach, że zdajemy sobie sprawę, jak wielkim wyzwaniem to będzie dla nas wszystkich. W odniesieniu do celów sportowych – mając tak zacnego głównego sponsora i właściciela nie wypada nam mieć innych ambicji, jak walka na każdym froncie o najwyższe cele. Nie chcemy obiecywać, że zdobędziemy mistrzostwo Polski i awansujemy do wielkiego finału Ligi Mistrzów, bo ten sezon będzie bardzo trudny dla wszystkich, nie tylko w Polsce ale i Europie. My jednak chcemy walczyć i zrobimy wszystko, aby te najwyższe cele osiągnąć – przyznał Sebastian Świderski.

Trener Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odniósł się do konieczności dopasowania się do obecnej sytuacji i wyjątkowej ostrożności, na którą wyczuleni są również siatkarze. – Podczas okresu przygotowawczego mieliśmy jakieś drobne urazy, jednak na tym etapie jest to normalne – nie były to jakieś poważne kontuzje. Na szczęście w naszym zespole nie mieliśmy problemów z infekcjami wirusowymi jak COVID-19. Cały czas mamy w głowach to, w jakiej sytuacji się znajdujemy. Zarówna ja, jak i cały sztab jesteśmy wyczuleni, pilnujemy i przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa: używaniu maseczek, dezynfekcji rąk czy utrzymywaniu bezpiecznego dystansu. Mieliśmy już kilka razy przeprowadzane testy i na szczęście wszystko jest w porządku. Nasze przygotowania nie były i nie są więc w żaden sposób zakłócone, co również jest istotne. Mam nadzieję, że tak pozostanie do końca i również całe rozgrywki przetrwamy w zdrowiu – podkreślił Nikola Grbić.

Podczas konferencji prasowej przedstawiono również pełny skład Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na sezon 2020/2021. Zespołu nie ominęły zmiany kadrowe, pojawiło się pięciu nowych zawodników. W gronie nowych zawodników pojawił się m.in. Jakub Kochanowski. To kolejny mistrz świata, który w najbliższym sezonie będzie bronił barw Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Jak wielokrotnie podkreślał z ZAKSĄ chce walczyć o najwyższe cele.  – Przyszedłem tutaj w jednym celu, wiem że Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to zespół który mierzy wysoko. Tym celem w tym sezonie oczywiście jest Puchar Polski, medal mistrzostw Polski (mam nadzieję, że złoty), chcemy też namieszać w Lidze Mistrzów – potwierdził reprezentant Polski, dodając, że siłą zespołu jest „team spirit”. – Nie miałem żadnego problemu z aklimatyzacją, wszyscy zawodnicy bardzo przyjaźnie przyjęli mnie w szatni. Atmosfera w #ZAKSAfamily, tak jak wspomniał Paweł czy Olek, jest naprawdę znakomita – odnosząc się do pierwszych tygodni treningów i szybkiej aklimatyzacji w drużynie dodał Jakub Kochanowski.

Do ambicji Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nawiązał kolejny z naszych mistrzów świata – Paweł Zatorski.Szykujemy się na bardzo trudną walkę o najwyższe cele, jak co roku. Marzymy o walce o medale. Osobiście zawsze stawiam przed sobą (niezależnie czy mówimy o rozgrywkach klubowych czy reprezentacyjnych) cel, aby dojść do rywalizacji o medale. To jest sól siatkówki i najlepsze co się może wydarzyć – podkreślił libero kędzierzyńskiego zespołu.

Kluczem do osiągnięcia tych celów ma być ciężka praca, a tej podczas intensywnego okresu przygotowawczego, a także okresu pracy samodzielnej w czasie izolacji, nie brakowało. – W naszym klubie wszystko zostało potraktowane profesjonalnie, sztab szkoleniowy przygotował nam specjalny program treningowy, który podczas tej 2-miesięcznej przerwy musieliśmy realizować. Dzięki temu, po tym czasie na zgrupowanie reprezentacyjne mogliśmy pojechać w dobrej formie. Parząc na te przygotowania, jakie mieliśmy również po powrocie do klubu, to również ta praca jest potwierdzeniem profesjonalizmu, jaki cechuje nasz klub – dodał Aleksander Śliwka.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved