Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Paweł Zatorski: Staramy się wszyscy dzielić swoimi doświadczeniami

Paweł Zatorski: Staramy się wszyscy dzielić swoimi doświadczeniami

fot. Klaudia Piwowarczyk

Już w piątek reprezentacja Polski rozpocznie zmagania w mistrzostwach świata i będzie bronić tytułu sprzed 4 i 8 lat. – Jest nas kilku bardziej doświadczonych w zespole, staramy się wszyscy dzielić swoimi doświadczeniami. Przekazywać ten spokój, kiedy nerwy biorą górę. To zdarza się w każdym z zespole – mówił na dwa dni przed startem turnieju libero polskiej kadry Paweł Zatotski. 

Reprezentacja Polski zdobywała złoto mistrzostw świata w dwóch poprzednich turniejach, tym rozgrywanym w Polsce, a także tym, kiedy finały odbywały się w Turynie.To było dawno temu, ale były to wspaniałe chwile, które ciężko spamiętać. Dopiero z odtworzonych obrazków można było dostrzec wiele szczegółów – wspominał złoty medal z 2014 roku libero Paweł Zatorski.

On i Karol Kłos mieli okazję świętować złoty medal przed polską publicznością, a oprócz nich w kadrze Nikoli Grbicia nie brakuje doświadczonych graczy. – Jest nas kilku bardziej doświadczonych w zespole, staramy się wszyscy dzielić swoimi doświadczeniami. Przekazywać ten spokój, kiedy nerwy biorą górę. To zdarza się w każdym z zespole. Mimo dobrej atmosfery panującej w naszej drużynie, momentami widać wzmożone napięcie. To jest normalna reakcja, szczególnie kiedy coś idzie słabiej – mówił libero. –  W trakcie przygotowań do tak wielkiego, trudnego turnieju, to wieczne szukanie tej optymalnej formy. To normalne, że czasem wkradają się skrajne emocje. Miejmy nadzieję, że przebrniemy przez to z głowami wysoko wszyscy razem i dobrze będziemy prezentowali się na turnieju, który jest tuż za pasem – zapowiedział Paweł Zatorski.

Patrząc z zewnątrz, wydaje się, że wśród biało-czerwonych atmosfera jest naprawdę w porządku, co potwierdza Karol Kłos. – Jest bardzo dobra atmosfera, fajna grupa ludzi, która zasługuje na to, żeby coś wygrać, ale trzeba to udowodnić na boisku. Wszyscy pracowali ciężko w wakacje, żeby zgrać ten turniej – mówił doświadczony środkowy polskiej kadry. Polacy mistrzostwa świata rozpoczną w piątek, a ich pierwszym rywalem będą Bułgarzy.

źródło: opr. własne, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę