Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Paweł Zatorski: Spodziewamy się trudnego spotkania

Paweł Zatorski: Spodziewamy się trudnego spotkania

fot. Damian Warwas

– Wiemy, że to będzie trudny mecz, ci zawodnicy już nabrali doświadczenie, wtedy byli niemal nastolatkami, w tej chwili mają więcej wiedzy i doświadczenia. Spodziewamy się trudnego spotkania, wiemy, że grają niewygodną, skuteczną siatkówkę, która opiera się na małej liczbie błędów, dlatego musimy być gotowi – mówi przed meczem z Finlandią Paweł Zatorski. – Po fazie grupowej nie jesteśmy tak bardzo zmęczeni i jesteśmy w stanie w kolejnej fazie zagrać z dobrym poziomem energii – dodaje Jakub Kochanowski.

W sobotę polscy siatkarze zmierzą się w Gdańsku w meczu 1/8 finału mistrzostw Europy z reprezentacją Finlandii. Dzień przed meczem trener Vital Heynen nie pozwolił dziennikarzom na wstęp do hali podczas treningu biało-czerwonych. – Na którejś z poprzednich imprez wyciekł do mediów kawałek naszej taktyki na następne spotkanie i od tej pory Vital prosi, by na tę część treningu dziennikarze opuszczali halę – mówił Jakub Kochanowski.– Trener nie chce pokazywać przeciwnikom, którzy mają dostęp do materiałów medialnych, w jakim zestawieniu wyjdziemy na kolejny mecz. To już jest taka faza turnieju, że rotujemy składem w niektórych meczach, warto zastosować element zaskoczenia i przeciwnicy będą mieli nieco trudniej – przyznał libero polskiej reprezentacji Paweł Zatorski.

– Z tego co wiemy, to na boisku ma się pojawić bardzo podobny skład do tego, który grał na mistrzostwach świata w 2018 roku. Wiemy, że to będzie trudny mecz, ci zawodnicy już nabrali doświadczenie, wtedy byli niemal nastolatkami, w tej chwili mają więcej wiedzy i doświadczenia – stwierdził Zatorski. – Spodziewamy się trudnego spotkania, wiemy, że grają niewygodną, skuteczną siatkówkę, która opiera się na małej liczbie błędów, dlatego musimy być gotowi na trudne spotkanie, szczególnie jeśli chodzi o wytrwałość i cierpliwość – dodał libero polskiej drużyny.

– Rotowaliśmy składem na tyle dużo, że po fazie grupowej nie jesteśmy tak bardzo zmęczeni i jesteśmy w stanie w kolejnej fazie zagrać z dobrym poziomem energii – stwierdził z kolei Jakub Kochanowski. Finowie do tego spotkania przystąpią bez kontuzjowanego rozgrywającego – urazu doznał Eemi Tervaportti.Nie ma to dla nas zbyt dużego znaczenia, bo to również bardzo dobry i doświadczony rozgrywający, więc trzeba to potraktować nie jako osłabienie, ale jako zmianę – przyznał środkowy biało-czerwonych.

– Mają świetnego rozgrywającego Mikko Esko i zwracałem uwagę na niego głównie, to doświadczony zawodnik, świetnie potrafi grać. To klasowy gracz, który potrafi „zrobić wiatr” na środku” i szczerze mówiąc umknęła mi kontuzja drugiego rozgrywającego. Jeśli nie wejdziemy na swój poziom, będzie to dla nas bardzo trudne spotkanie – dodał Zatorski.

źródło: opr. własne, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę