Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Paweł Zatorski: Puchar jest cenny, ale wciąż mamy dużo do przegrania

Paweł Zatorski: Puchar jest cenny, ale wciąż mamy dużo do przegrania

– Wiemy, jak trudne mecze mamy przed sobą. Liga Mistrzów będzie przeplatana z play-off w PlusLidze. Mam nadzieję, że ta dobra atmosfera po wygraniu Pucharu Polski będzie nas nakręcała do coraz lepszej gry – powiedział libero Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Paweł Zatorski.

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wywiązali się z roli faworyta w finałowym turnieju Pucharu Polski. Więcej problemów mieli w półfinale, w którym dopiero po tie-breaku pokonali rywali z Zawiercia. W finale nie oddali już żadnego seta Jastrzębskiemu Węglowi. – Przez to jak zagraliśmy rundę zasadniczą i wygraliśmy na razie niby wszystko, co było do wygrania, wszyscy widzieli nas jako zwycięzcę turnieju w przedbiegach. Widać to było w półfinałowym meczu, w którym podświadomie z tyłu głowy mieliśmy już w myślach finałowe starcie Pucharu Polski, a jednak przeprawa półfinałowa była bardzo trudna. Musieliśmy bardzo namęczyć się w batalii z drużyną z Zawiercia – przyznał Paweł Zatorski, libero zespołu z Kędzierzyna-Koźla.Podopieczni Nikoli Grbicia pełnię swoich możliwości zaprezentowali w finałowej konfrontacji z Jastrzębskim węglem. Ograli rywali w trzech setach. Najwięcej walki było w drugiej odsłonie, w której zwyciężyli dopiero po walce na przewagi. – W finale czuliśmy się o wiele lepiej niż w półfinale. Widać było, że na ten dzień naprawdę czekaliśmy. Dzięki dobrej grze wywalczyliśmy zwycięstwo z silnym przeciwnikiem – dodał defensywny zawodnik ekipy z Opolszczyzny.

W tym sezonie kędzierzynianie wywalczyli już zarówno Superpuchar, jak i Puchar Polski, ale to ich nie zadowala. Chcą osiągnąć jeszcze sukces w walce o mistrzostwo kraju oraz w Lidze Mistrzów. – Puchar Polski jest bardzo cennym trofeum, ale cały czas podkreślam, że niestety dużo mamy jeszcze do przegrania. Musimy ciągle ciężko pracować. Nie możemy nic zmieniać w trybie naszej pracy i przygotowań do kolejnych meczów – zaznaczył libero triumfatora Pucharu Polski.

Na świętowanie podopieczni trenera Grbicia nie mają zbyt dużo czasu, bo przed nimi kolejne wyzwania. Po powrocie z Krakowa udadzą się do dalekiego Kazania, gdzie zmierzą się w pojedynku z miejscowym Zenitem w ramach półfinałowej batalii w Lidze Mistrzów. – Myślami już jestem w Kazaniu. Myślę, że wszystkim nam ciężko było cieszyć się ze zdobycia Pucharu Polski, bo chcemy już wyjść na kolejne spotkanie. Wiemy jak trudne mecze mamy przed sobą. Liga Mistrzów będzie przeplatana z play-off w PlusLidze. Mam nadzieję, że ta dobra atmosfera po wygraniu Pucharu Polski będzie nas nakręcała do coraz lepszej gry – zakończył Paweł Zatorski.

źródło: inf. własna, PLS TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę