Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Paweł Zatorski: O wiele trudniej jest postawić kropkę nad i

Paweł Zatorski: O wiele trudniej jest postawić kropkę nad i

fot. Klaudia Piwowarczyk

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle awansowała do półfinału Ligi Mistrzów, pokonując w ćwierćfinałowej rywalizacji Cucine Lube Civitanova. Kędzierzynianie wygrali we Włoszech 3:1, we własnej hali ulegli rywalom 0:3, ale na swoją korzyść rozstrzygnęli decydującego złotego seta. –  To pokazuje siłę zespołów, dlatego tym bardziej się cieszymy, że nie poddaliśmy się w żadnej z tych partii, każda była wyrównana. Można powiedzieć, że to była najsłodsza porażka w naszym życiu, bo sam mecz przegraliśmy, ale awansowaliśmy dalej – mówił po awansie libero ZAKSY Paweł Zatorski. 

Spotkanie w Kędzierzynie-Koźlu stało na wysokim poziomie zarówno siatkarskim, jak i emocjonalnym. Wszystkie partie były zacięte i choć trzy pierwsze na swoją korzyść przechylili podopieczni Gianlorenzo Blenginiego, to o awansie decydował złoty set. W nim to ZAKSA okazała się minimalnie lepsza i dzięki temu to kędzierzynianie zagrają w półfinale Ligi Mistrzów. – Nikt do końca nikogo nie złamał, obie drużyny grały na tak wysokim poziomie emocjonalnym, że przez trzy sety i my im odjeżdżaliśmy, oni nam i nawzajem się łapaliśmy wynikiem. To pokazuje siłę zespołów, dlatego tym bardziej się cieszymy, że nie poddaliśmy się w żadnej z tych partii, każda była wyrównana. Można powiedzieć, że to była najsłodsza porażka w naszym życiu, bo sam mecz przegraliśmy, ale awansowaliśmy dalej – ocenił rywalizację Paweł Zatorski. Libero ekipy z Opolszczyzny podkreślał jednak, że jego zespół na razie nic jeszcze nie wygrał, choć triumf nad wielkim Lube to z pewnością coś wielkiego. – Nie świętujemy, bo na razie jeszcze nic nie wygraliśmy. Awansowaliśmy do kolejnego etapu Ligi Mistrzów. Oczywiście, jest to wielki i fantastyczny krok, ale Liga Mistrzów nadal gra, nasza PlusLiga i Puchar Polski również, więc wszystko jest jeszcze do wygrania, ale wszystko jest też do przegrania – przyznał Zatorski.

Jego drużyna z Włoch przywiozła sporą zaliczkę, pokonując w Lube w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym 3:1. – Każdy mecz rządzi się swoimi prawami. Chociażby pierwszy mecz we Włoszech był na wysokim poziomie, ale wiedziałem, że spotkania rewanżowe zawsze rządzą się swoimi prawami i takich rewanżów, do których przystępowałem z korzystnym wynikiem, grałem już kilka i zdawałem sobie sprawę, że postawić kropkę nad i jest o wiele trudniej. Tym bardziej się cieszę, że udało nam się wygrać – mówił Paweł Zatorski.

Kędzierzynian nie przestraszyło mało korzystne losowanie, Cucine Lube Civitanova to był jeden z najmocniejszych zespołów, na których mogła trafić drużyna Nikoli Grbicia. – To było najtrudniejsze z możliwych losowań, wszyscy to tak odebraliśmy, ale tak samo najtrudniej wylosowaliśmy na jednych czy drugich mistrzostwach świata i wtedy też podołaliśmy zadaniu. Dlatego wiedzieliśmy, że grając swoją siatkówkę na wysokim poziomie, będziemy w stanie nawiązać z nimi walkę. Byliśmy tylko ciekawi na ile to wystarczy, a wystarczyło na dużo – podsumował z uśmiechem libero ZAKSY. Teraz jego zespół czeka na półfinałową rywalizację, w której poprzeczka również będzie zawieszona wysoko. Rywalem kędzierzynian będzie Zenit Kazań, który w swoim ćwierćfinale pokonał PGE Skrę Bełchatów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę