Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Paweł Zatorski: Nie uniknęliśmy błędów

Paweł Zatorski: Nie uniknęliśmy błędów

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski świetnie spisuje się podczas mistrzostw Europy. Po wygraniu fazy grupowej biało-czerwoni pokonali Finlandię, a następnie w ćwierćfinale odprawili z kwitkiem Rosjan. Jedynie w drugim secie Sborna była blisko przedłużenia losów meczu. 

Nie uniknęliśmy błędów, ale nie da się zagrać bezbłędnie przeciwko wicemistrzom olimpijskim. Cieszymy się po prostu, że wygraliśmy to spotkanie. Odrzuciliśmy ich od siatki. Myślę, że to był klucz do naszej dobrej gry blokiem i wyblokiem. Myślę, że takie założenia trzeba mieć przy takich rywalach jak Rosjanie – powiedział na łamach Onetu Paweł Zatorski, libero biało-czerwonych.Po raz kolejny bardzo ważnym elementem w grze polskiej ekipy była zagrywka. W spotkaniu przeciwko Rosjanom nasi zawodnicy zanotowali siedem asów serwisowych. Michał Mieszko Gogol, asystent Vitala Heynena, podkreślił, że polscy zawodnicy podtrzymali jakość, którą pokazali już podczas IO. – Fajnie, że potwierdziliśmy swoją jakość. Nawet jak patrzyliśmy w statystyki po IO, to byliśmy tam najlepiej zagrywającą drużyną i jedną z najlepiej przyjmujących. Fajnie, że potrafimy to przełożyć teraz na mistrzostwa Europy i utrzymać ten poziom. 

Moje wrażenie jest takie po tym meczu, że to było spotkanie jak za starych, dobrych czasów, kiedy graliśmy w tym ostatnim czteroleciu najlepsze mecze. Hala w Gdańsku i kibice bardzo nam pomogli. W pewnym momencie weszliśmy już na taką energię, że pewne rzeczy działy się po prostu same – dodał Gogol. – Myślę, że to jest mecz, który dał nam dużo radości. Głowy puściły i fajnie, że zagraliśmy sercem. To sobie powiedzieliśmy też w szatni, że na pewno popełnimy jakieś błędy czy Rosjanie jakiegoś asa zagrają, ale zagrajmy tak, żeby wrócić do szatni i powiedzieć, że zostawiliśmy serce na parkiecie. Myślę, że tak było – zakończył Michał Mieszko Gogol.

źródło: onet.pl, opr. własne, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę