Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Zatorski: Nastawiamy się na prawdziwą batalię

Paweł Zatorski: Nastawiamy się na prawdziwą batalię

fot. FIVB

Polacy bardzo szybko uporali się z kolejnym rywalem, w czwartek nie dając szans kadrze Holandii. – Chcieliśmy zagrać jak najlepszą siatkówkę, tak jak we wszystkich meczach z tymi teoretycznie słabszymi rywalami. Skupiamy się głównie na naszej grze, na wszystkich elementach, które musimy szlifować w drodze przygotowań do igrzysk olimpijskich – powiedział po wyraźnym zwycięstwie Paweł Zatorski.

Mecz z Holendrami był kolejnym, w którym biało-czerwoni dyktowali warunki gry na parkiecie i bardzo łatwo wygrali bez straty seta. – Dla nas to był kolejny mecz, który po prostu musieliśmy wygrać. Cieszymy się, że wygraliśmy szybko i w korzystnym stosunku. Chcieliśmy zagrać jak najlepszą siatkówkę, tak jak we wszystkich meczach z tymi teoretycznie słabszymi rywalami. Skupiamy się głównie na naszej grze, na wszystkich elementach, które musimy szlifować w drodze przygotowań do igrzysk olimpijskich – ocenił Paweł Zatorski. Libero polskiej kadry nie ukrywał, że drużynie zależało na jak najszybszym triumfie. – Zdawaliśmy sobie sprawę, że w normalnych warunkach jesteśmy o wiele mocniejszym zespołem niż Holendrzy, więc naszym celem w tym spotkaniu było jak najszybsze zwycięstwo i odpowiednie przygotowanie do kolejnych, trudniejszych starć – przyznał Zatorski.W piątek biało-czerwonych czeka rywal już z wyższej półki. – Musimy tylko patrzyć na naszą stronę, musimy cały czas walczyć, utrzymać koncentrację i tak planujemy kontynuować naszą postawę w kolejnych meczach – zapowiedział libero i dodał: – Mecz z Brazylią będzie jednym z najtrudniejszych. Nastawiamy się na prawdziwą batalię, są mistrzami olimpijskimi i spodziewamy się po nich ich najlepszej gry – mówił libero polskiego zespołu. Biało-czerwoni są liderami tabeli Ligi Narodów, a tuż za nimi plasują się właśnie Brazylijczycy. – Jesteśmy skupieni na tym, żeby zagrać i przygotować się w jak najlepszy sposób. Nie myślę o niczym innym, tylko o dobrym przygotowaniu do starcia z Brazylią i mam nadzieję zwycięstwa – podkreślił Paweł Zatorski.

Jak na razie podopieczni Vitala Heynena z bardzo dobrej strony prezentują się w Rimini, przegrali do tej pory tylko jedno spotkanie. – Jestem tak skupiony na zadaniach, które ja mam do wykonania na boisku, że naprawdę nie jestem w stanie ocenić, który z naszych elementów gry jako drużyna funkcjonuje najlepiej – ocenił defensywny zawodnik biało-czerwonych.

Nie jest tajemnicą, że Liga Narodów to jeden z najważniejszych etapów przygotowań do igrzysk olimpijskich. – W tym momencie zarówno fizycznie, jak i taktycznie przygotowujemy się do igrzysk olimpijskich. Sprawdzamy różne opcje ustawień, różne opcje pierwszych szóstek. Nie gramy nigdy idealnie, ale  wydaje mi się, że z każdym kolejnym meczem nasz poziom rośnie – ocenił Paweł Zatorski. W piątek biało-czerwoni zagrają z Brazylią, początek spotkania zaplanowany jest na 21, a potem polską kadrę czekają trzy dni przerwy od meczów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę