Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Paweł Zatorski: Musi być cały czas nasze pełne zaangażowanie

Paweł Zatorski: Musi być cały czas nasze pełne zaangażowanie

Reprezentacja Polski nie pozostawiła żadnych złudzeń Kanadzie, dominując na boisku i wygrywając 3:0, co daje biało-czerwonym pierwsze miejsce na koniec fazy grupowej olimpijskiego turnieju w Tokio. – Jak będziemy wygrywać 3:0, to możemy grać o tej 9:00, aczkolwiek jest to trudna pora do grania w siatkówkę. Trzeba wstać przed 6:00. Nie było to jakoś super łatwe, trzeba inaczej posiłki zaplanować, ale udało nam się to jakoś mądrze zrobić i zasłużenie wygraliśmy – powiedział po meczu Mateusz Bieniek.

Myślę, że koncentracja była na bardzo wysokim poziome. Wszyscy wiedzieli, co mają robić. Wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwe spotkanie, że na stojąco nie wygramy. Na chwilę w drugim secie się rozluźniliśmy. Kanada trochę lepiej zaczęła grać i zaczęły się problemy, a potem już wróciliśmy do swojej gry i przekonująco wygraliśmy – dodał. – Przed nami teraz najważniejszy mecz tego turnieju, na który się przygotowywaliśmy długi czas. Mam nadzieję, że uda nam się w ćwierćfinale zwyciężyć.

Nie zastanawiamy się, będąc na boisku, czy jest nerwowo. Musi być cały czas nasze pełne zaangażowanie, musimy grać na największym poziomie emocjonalnym, inaczej się nie da – skomentował Paweł Zatorski.Niezależnie od tego, czy wygrywamy dziesięcioma punktami, czy tracimy trzy, cztery punkty z rzędu, musimy ten ładunek mieć ciągle  w głowach i trzymać się na wysokim poziomie.

Zdaniem libero reprezentacji takie podejście pozwoliło Polakom na wyjście z trudniejszej sytuacji w drugim secie. Zatorski podkreślił również, że do tej pory zawodnicy starali się nie myśleć o ćwierćfinale. – Dla mnie w głowie było to, żeby dotrwać do igrzysk w zdrowiu i prezentować jak najlepszą dyspozycję. Tak naprawdę mowa o ćwierćfinale, o medalach wychodziła zawsze z waszej strony, dlatego z nasze strony pozostało tylko skupianie się na kolejnych spotkaniach – dodał.

Michał Kubiak, kapitan biało-czerwonych, podkreślił, że zespół w jego ocenie bardzo dobrze wygląda pod względem fizycznym. – To było widać dzisiaj na boisku, wszyscy czuli się pewnie. Tak powinniśmy się czuć przed ćwierćfinałem. To było do przewidzenia, że ta drużyna z meczu na mecz będzie się rozkręcać. Ja mam nadzieję, że najlepsze mecze jeszcze przed nami.

Przyjmujący dodał, że drużyna w meczu z Kanadyjczykami od początku wywierała na rywalach presję zagrywką. – Gramy pewnie, każdy wiedział, co ma robić na boisku i tak wyglądał ten wynik. W drugim secie bardziej zaryzykowali, postawili na zagrywkę. Najważniejsze jest, że wróciliśmy i potrafiliśmy w końcówce wygrać.

Michał Kubiak przekazał również gratulacje dla polskiej sztafety mieszanej, która zdobyła olimpijskie złoto na dystansie 4×400 metrów.

źródło: opr. własne, pzps.pl