Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Paweł Zatorski: Medal w mistrzostwach Europy jest naszym celem

Paweł Zatorski: Medal w mistrzostwach Europy jest naszym celem

fot. Damian Warwas

Już jutro polscy siatkarze zmierzą się w katowickim Spodku ze Słowenią w półfinale mistrzostw Europy. Będzie to poniekąd rewanż za poprzednie mistrzostwa, gdzie biało-czerwoni przegrali ze Słowenią w Lublanie 1:3. – Szanujemy Słoweńców, to dobra drużyna, będziemy chcieli z nimi wygrać. Naszym celem jest zdobycie medalu, Spodek to magiczne miejsce – powiedział libero polskiej reprezentacji Paweł Zatorski. 

W meczu półfinałowym mistrzostw Europy Polacy zagrają z reprezentacją Słowenii w katowickim Spodku, gdzie odnosili największe sukcesy. – W Spodku graliśmy wiele ważnych meczów, atmosfera jest bardzo dobra w tej hali. Magia Spodka jest tak duża, ponieważ ta hala była jedną z pierwszych dużych hal, w której odbywały się mecze z naszym udziałem i to powoduje, że to jest magia tego obiektu. Słowenia może zagrać lepiej niż Rosja. Rosjanie byli osłabieni Michajłowa, musieli przestawić Kliukę do ataku, mieli dziury w przyjęciu. Słoweńcy są bardzo uniwersalnym i wszechstronnym zespołem, oczekuję bardzo trudnego spotkania. Nie porównuję tego, czy taka  gra jak meczu z Rosją nam wystarczy, skupiamy się wyłącznie na tym spotkaniu – powiedział Paweł Zatorski.Polska reprezentacja dwukrotnie przegrała ze Słowenią w mistrzostwach Europy, pierwszy raz miało to miejsce w ćwierćfinale w 2015, biało-czerwoni ulegli 2:3, a drugi raz w półfinale w 2019 roku. To ostatnie starcie zakończyło się porażką Polaków 1:3. – Nie myślimy o tym, czy mamy klątwę Słowenii, owszem przegraliśmy z nimi podczas mistrzostw Europy. Z drugiej strony wygraliśmy ze Słowenią w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, wygraliśmy także w półfinale Ligi Narodów. Taki jest sport, to jest bardzo silna drużyna, mamy do nich duży respekt i szanujemy tę drużynę. Medal mistrzostw Europy osłodzi życie zarówno nam, jak i kibicom, zapomnimy poniekąd o naszych niepowodzeniach w Tokio. Staramy się wyrzucić te niepowodzenia w Japonii. Mam nadzieję, że swoją postawą wywołujemy radość i uśmiech u naszych kibiców. Jestem im wdzięczny, że tak licznie przychodzą do hal, nie da się się nie grać na na 100% przy tak licznie wypełnionych trybunach – zakończył libero.

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę