Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Paweł Zatorski: Marzyłem o innym kolorze medalu  

Paweł Zatorski: Marzyłem o innym kolorze medalu  

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Walczyliśmy o to, aby osłodzić sobie ten sezon reprezentacyjny. Cieszymy się, że zamknęliśmy ten mecz w trzech setach i że daliśmy radość na koniec tego bardzo długiego sezonu naszym kibicom i po części też sobie – powiedział libero polskiej kadry Paweł Zatorski. 

Polscy siatkarze z brązowymi medalami na szyjach zakończyli mistrzostwa Europy. Z jednej strony miejsce na podium cieszy, ale sami nie ukrywali, że liczyli na więcej. – Marzyłem o innym kolorze medalu w tym roku. Walczyliśmy o to, aby osłodzić sobie ten sezon reprezentacyjny. Cieszymy się, że zamknęliśmy ten mecz w trzech setach i że daliśmy radość na koniec tego bardzo długiego sezonu naszym kibicom i po części też sobie – powiedział libero polskiej kadry Paweł Zatorski.Okazało się więc, że biało-czerwoni obronili miejsce sprzed dwóch lat, kiedy to w finale pocieszenia pokonali Francuzów. – Nie porównywałem sukcesu odniesionego na tym turnieju do poprzednich. Jesteśmy świeżo po meczu i do tej pory myślałem tylko o tym, abyśmy wygrali i w dobrych nastrojach zakończyli ten długi okres, który spędziliśmy ze sobą – dodał defensywny zawodnik reprezentacji Polski.

Podopieczni Vitala Heynena podnieśli się po niepowodzeniu w starciu półfinałowym, a pomogła im w tym publiczność. – Przed taką publicznością ciężko jest się nie zmotywować i nie grać na 100%. W meczu ze Słowenią też daliśmy z siebie wszystko. Praktycznie jeden moment w nim, czyli końcówka drugiego seta, odmienił losy całego spotkania. W meczu z Serbią zwracaliśmy uwagę na to, aby taki moment się nie przydarzył. W końcówce trzeciego seta było blisko, żeby przy zagrywce Luburicia jego losy się odwróciły, ale na całe szczęście udało nam się zamknąć mecz w trzech setach – podkreślił zawodnik.

Nie chciał się on odnosić do kolejnych igrzysk olimpijskich, które już za trzy lata odbędą się w Paryżu. – Jestem zdrowy i chętny do gry. Taka publiczność mnie nakręca, ale nie wybiegam daleko w przyszłość. Skupiam się na kolejnych dniach, na tym, aby dojść do siebie i na jak najwyższym poziomie rywalizować w klubie. Uważam, że w przypadku sportowca deklaracje o tym, co będzie za trzy lata to jest tak odległy czas, w którym bardzo wiele może się przytrafić – zakończył Zatorski.

źródło: inf. własna, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę