Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Paweł Zatorski: Każda trudna chwila pomoże nam w dalszej fazie turnieju

Paweł Zatorski: Każda trudna chwila pomoże nam w dalszej fazie turnieju

fot. Damian Warwas

– Grecy pokazali, że są technicznym zespołem. Bez kompleksów przyjmowali zagrywki Wilfredo, który potrafi serwować po 130 km/h. Z rywalem grającym bez presji walczy się ciężko. Grając na luzie, wyczynia się cuda – podsumował wygraną z Grekami libero reprezentacji Paweł Zatorski.

Mistrzowie świata mają za sobą trzeci mecz fazy grupowej mistrzostw Europy. Pokonali w nim Greków, ale wygrana nie przyszła im łatwo. Niewiele brakowało, aby doszło do podziału łupów w tym spotkaniu. – Mam nadzieję, że każda trudna chwila pomoże nam w dalszej fazie turnieju. Zawsze staram się wyciągać pozytywne wnioski, nawet z beznadziejnych sytuacji. Oczywiście, w meczu z Grekami taka nie była, ale Grecy pokazali, że są technicznym zespołem. Bez kompleksów przyjmowali zagrywki Wilfredo, który potrafi serwować po 130 km/h. Z rywalem grającym bez presji walczy się ciężko. Obstawiam, że Grecy nie zaprezentują takiego poziomu jak przeciwko nam w innych meczach grupowych. Grając na luzie, wyczynia się cuda – skomentował libero reprezentacji Paweł Zatorski.W poprzednich mistrzostwach Europy podopieczni Vitala Heynena stanęli na trzecim stopniu podium. Musieli jednak podróżować pomiędzy krajami. Tym razem są w uprzywilejowanej sytuacji, bowiem najważniejsze spotkania turnieju odbędą się w Polsce. Liczą więc, że znajdą się w strefie medalowej, a w niej mecze odbywały będą się w Katowicach. – Mamy porównanie do poprzednich mistrzostw Europy, w których graliśmy w trzech krajach – fazę grupową w Holandii, półfinał w Słowenii, a mecz o trzecie miejsce we Francji. Nie da się ukryć, że podróże bardzo utrudniają dochodzenie do siebie po ciężkich spotkaniach. W Polsce mamy z tego same korzyści. Mam nadzieję, że je wykorzystamy. Będziemy starali się znajdować w naszej grze jak najwięcej pozytywnych chwil – zaznaczył defensywny zawodnik polskiej kadry.

W fazie pucharowej zespoły z „polskiej” grupy trafią na rywali z grupy C. w niej sporo się dzieje, a sytuację skomplikowała niespodziewana porażka Sbornej. – Od początku zerkamy na grupę C, szczególnie po porażce Rosjan, która skomplikowała całą drabinkę. Wydawało się, że kto wyjdzie z pierwszego miejsca w naszej grupie, nie trafi na Rosjan, a w tej chwili nic nie jest przesądzone. Musimy grać najlepszą siatkówkę i szykować się do jakiegokolwiek przeciwnika. Jeśli będziemy grali na takim poziomie na jakim każdy z nas potrafi, to mamy szansę, aby znaleźć się w Katowicach – zakończył Paweł Zatorski.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę