Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Zagumny: Na ustanowienie realnych celów przyjdzie czas

Paweł Zagumny: Na ustanowienie realnych celów przyjdzie czas

fot. PressFocus

Enea Czarni Radom po latach występów w Pluslidze zaliczyli jeden z najgorszych sezonów w historii i spadli do I ligi mężczyzn. Klub musiał szybko podjąć odpowiednie działania, by drużyna mogła wystartować na zapleczu Plusligi. – Cały czas budujemy drużynę – powiedział w rozmowie w Michałem Winiarczykiem z Wprost, prezes Czarnych Paweł Zagumny.

spadek po latach

Spadek z Plusligi był dla Czarnych Radom z pewnością sporą porażką. Mimo polepszającej się w trakcie sezonu gry, siatkarze z Radomia nie dali rady wyprzedzić pozostałych zespołów w tabeli i ostatecznie pożegnali się z Plusligą. – Trzeba było szybko się „ogarnąć” i twardo stąpać po ziemi. Liga pokazała, że byliśmy najsłabszą drużyną rozgrywek. Teraz trwa reorganizacja w klubie. Zbieramy siły, by przystąpić do nadchodzącego sezonu w 1. Lidze – wyjaśnił prezes drużyny z Radomia, Paweł Zagumny.

zmiany nie pomogły

W trakcie sezonu w zespole Czarnych nastąpiła zmiana trenera. Pod wodzą nowego szkoleniowca, drużyna zaczęła prezentować się znacznie lepiej, ale to nie wystarczyło by utrzymać się w lidze. – Można powiedzieć, że ogólny wynik to skutek między innymi bardzo słabego początku sezonu. Zdobyliśmy za mało punktów, graliśmy na zbyt słabym poziomie na tamtym etapie. Później już nie zdołaliśmy nadrobić strat mimo heroicznej pogoni. Zabrakło kilku „oczek” z pierwszej rundy. Mam nadzieję, że szybko uporamy się z wszystkimi rzeczami przed nadchodzącymi rozgrywkami i powalczymy o powrót do PlusLigi na następny sezon – podkreślił były reprezentant Polski, a obecnie prezes Czarnych Radom.

nowe wyzwania

Budowa drużyny na kolejny sezon trwa, lecz jak mówi Zagumny nie jest to łatwe zadanie. – Z pewnością pozyskiwanie nowych graczy jest teraz utrudnione. Łatwiej podpisać gracza do zespołu, który awansował niż do zespołu, który dopiero spadł. Jak powiedziałem, cały czas budujemy drużynę. Chcemy w Czarnych siatkarzy głodnych sukcesów, żądnych walki o awans do PlusLigi. Liczę, że to się uda. W ciągu najbliższego miesiąca postaramy się przekazać nazwisko nowego trenera i być może ogłosić trzon nowego składu – zaznaczył Paweł Zagumny.

Na ten moment wiadomo, że z zespołem pożegna się trener oraz znaczna część zawodników. Mimo zmian które zajdą, celem radomskiej drużyny będzie powrót do Plusligi, ale do tego potrzebne będą odpowiednie finanse.Gra się po to, by wygrywać. Na ustanowienie realnych celów przyjdzie czas po skompletowaniu zespołu oraz realnej ocenie możliwości finansowych i sportowych – zakończył prezes Czarnych Radom.

Zobacz również:
Krzysztof Michalski ma objąć spadkowicza Plusligi

źródło: sport.wprost.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved