Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Woicki: Próbujemy się odnaleźć

Paweł Woicki: Próbujemy się odnaleźć

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów nie zdołali w niedzielę wywieźć jakichkolwiek punktów z Gdańska. Dobrze spisująca się drużyna Trefla przeważała praktycznie w każdym elemencie. – Spotkanie nam nie wyszło. Od początku słabo weszliśmy w mecz. Myślę, że byliśmy do niego dobrze przygotowani. Drużyna z Gdańska wyglądała bardzo dobrze, co my zaatakowaliśmy, oni bronili – powiedział po meczu Paweł Woicki.

W niedzielnym meczu różnicę zrobiła przede wszystkim skuteczność w ataku, która w ekipie z Rzeszowa wyniosła zaledwie 39%, zaś w Treflu 48%. W bloku było 11:4 dla gdańszczan.– Spotkanie nam nie wyszło. Od początku słabo weszliśmy w mecz. Myślę, że byliśmy do niego dobrze przygotowani. Drużyna z Gdańska wyglądała bardzo dobrze, co my zaatakowaliśmy, oni bronili. Obracali to w dobrą kontrę i zdobywali punkt. Szkoda drugiego seta, mieliśmy swoje szanse, ale jak nie idzie to nie idzie. Moim zdaniem ten set był kluczowy – powiedział rozgrywający Asseco Resovii Paweł Woicki.

Rzeszowianie mają za sobą okres izolacji spowodowany zakażeniem koronawirusem. – Byliśmy na fali wznoszącej, potem przydarzyła się przerwa i teraz próbujemy się odnaleźć tam, gdzie byliśmy. Treningi wyglądają dobrze, ale tu gramy między sobą. Teraz wyszliśmy na zespół z Gdańska, grający naprawdę dobrze. Nie zaskoczyli nas tym, to my musimy walczyć o swoje – powiedział Woicki.

Nie da się ukryć, że w tym sezonie liga jest bardzo nieprzewidywalna.  – Dobrze, że jest trochę emocji, tak to karty rozdalibyśmy przed sezonem, a tak to coś się dzieje. Walka o play-off będzie ciekawsza, walka w samych play-off również – zakończył Paweł Woicki.

źródło: inf. własna, PLS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved