Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Szczepaniak: Nie mieliśmy argumentów, aby odpowiedzieć rywalom

Paweł Szczepaniak: Nie mieliśmy argumentów, aby odpowiedzieć rywalom

fot. Paweł Oleksiak (tauron1liga.pl)

– Siła naszej zagrywki była na tyle słaba, że nie mogliśmy ich odrzucić od siatki, a ponadto rozgrywający kluczborczan trochę nas porozprowadzał – powiedział po porażce z Mickiewiczem atakujący stołecznej drużyny, Paweł Szczepaniak.

Siatkarze Legii Warszawa otrzymali solidną lekcję siatkówki od Mickiewicza Kluczbork, z którym we własnej hali przegrali 0:3, a w całym spotkaniu uzbierali zaledwie 47 punktów. – Rywale od pierwszych piłek narzucili nam swój styl gry i prezentowali się bardzo dobrze w zagrywce. Spodziewaliśmy się tego, zwłaszcza że trzech zawodników Mickiewicza należy do dziesięciu najlepiej zagrywających siatkarzy w lidze. Przeciwnicy pokazywali swoją wyższość na boisku. Było nam bardzo ciężko na siatce, bo nas dużo blokowali i przez to ten mecz niestety skończył się szybko – powiedział szkoleniowiec gospodarzy, Krzysztof Wójcik.Dobra zagrywka gości przełożyła się na ich grę na siatce. Blok był elementem, w którym zdominowali stołeczny zespół. – Rywale nieźle zagrali blokiem, co nas nieco zaskoczyło. W całym meczu zrobili bowiem bodajże piętnaście bloków, a my nie mieliśmy argumentów, aby im odpowiedzieć. Siła naszej zagrywki była na tyle słaba, że nie mogliśmy ich odrzucić od siatki, a ponadto rozgrywający kluczborczan trochę nas porozprowadzał – powiedział atakujący stołecznej drużyny, Paweł Szczepaniak.

Mimo że pojawił on się na boisku dopiero w trakcie spotkania, to okazał się najlepiej punktującym zawodnikiem Legii, gromadząc na swoim koncie 10 oczek. – Swój występ uważam za dobry – pomogłem drużynie. Liczę, że to doświadczenie będzie procentowało w przyszłości i że w końcu będę mógł pomóc zespołowi w odnoszeniu zwycięstw. Mam nadzieję, że trener będzie mi dawał teraz trochę więcej szans na boisku, choć jeśli nie wybiegnę w pierwszym składzie, to się oczywiście nie obrażę. [śmiech] Jestem zawsze gotowy do gry, aby wesprzeć drużynę – dodał skrzydłowy warszawskiej ekipy.

Przed nią ważny pojedynek w Sulęcinie z przeżywającą kryzys Olimpią. Aby Legia mogła liczyć na wyjazdową wygraną, musi poprawić skuteczność w ataku, która wyraźnie szwankowała w spotkaniu z Mickiewiczem. – Przed kolejnymi spotkaniami musimy popracować nad ofensywą. W spotkaniu z kluczborczanami przeprowadzaliśmy bowiem zbyt wiele ataków, w których ani nie wybieraliśmy kierunków, ani nie utrzymywaliśmy odpowiedniego pułapu i zbyt często dawaliśmy się blokować oponentom. Myślę, że pod tym względem w Sulęcinie będzie już trochę lepiej – zakończył Krzysztof Wójcik.

 

źródło: inf. własna, legionisci.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę