Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Rusin zmieni barwy klubowe

Paweł Rusin zmieni barwy klubowe

fot. Klaudia Piwowarczyk

Po sezonie 2022/2023 umowa pomiędzy przyjmującym Pawłem Rusinem, a WKS Czarni Radom S.A. nie zostanie przedłużona. Po wypełnieniu kontraktu 31-letni siatkarz odchodzi z Cerrad Enea Czarnych Radom, których barw bronił przez ostatnie dwa sezony.

Paweł Rusin do drużyny Cerrad Enea Czarnych Radom trafił z zespołu LUK Politechniki Lublin, z którą w sezonie 2020/2021 wywalczył mistrzowski tytuł w 1.Lidze oraz awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Rozgrywki 2021/2022 były dla Pawła Rusina debiutem w PlusLidze.Przyjmujący drużyny wojskowych w sezonie 2021/2022 wystąpił w 25 pojedynkach. W swoim dorobku Paweł Rusin zdobył 230 punktów, będąc drugim najlepiej punktującym siatkarzem swojego zespołu. Co więcej przyjmujący czterokrotnie wybierany był najbardziej wartościowym zawodnikiem meczów. W debiucie na parkietach PlusLigi był najlepszym przyjmującym swojej drużyny (51,18% skuteczności) oraz zdobył najwięcej asów serwisowych – 25 punktów.  W sezonie 2022/2023 Paweł Rusin wystąpił w 30 meczach, zdobywając dla Cerrad Enea Czarnych Radom 213 punktów. W rankingu najlepiej przyjmujących drużyny WKS-u sklasyfikowany został na drugiej pozycji – 46,30% skutecznego przyjęcia. Łącznie Paweł Rusin dla Cerrad Enea Czarnych Radom przez dwa lata gry wystąpił w 55 meczach, w których zdobył łącznie 443 punktów.

Przypomnijmy, że Paweł Rusin jest już kolejnym zawodnikiem, który w międzysezonowej przerwie opuścił szeregi Cerrad Enei Czarnych Radom. Wcześniej klub poinformował o rozstaniu z Mateuszem Masłowskim (libero), Matthew Westem (libero), Timo Tammemaą (środkowy), Danielem Gąsiorem (atakujący) oraz Bartłomiejem Lemańskim (środkowy). Za to do radomskiego zespołu dołączyli już grający na pozycji libero – Dominik Teklak oraz środkowy – Wojciech Kraj.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2023/2024

źródło: opr. własne, wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę