Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Halaba: Wywozimy trzy punkty, taki był plan

Paweł Halaba: Wywozimy trzy punkty, taki był plan

W ostatnim meczu 1. kolejki PlusLigi w sezonie 2023/2024 Ślepsk Malow Suwałki pokonał 3:1 Exact Systems Hemarpol Częstochowa. – Początek meczu był bardzo szarpany. Na szczęście to my pierwsi uspokoiliśmy swoją grę – powiedział Paweł Halaba, przyjmujący Ślepska Malow Suwałki.

Pozytywna inauguracja sezonu

W poniedziałek 23 października, na zakończenie 1. kolejki tegorocznego sezonu PlusLigi, beniaminek rozgrywek – Exact Systems Hemarpol Częstochowa podjął przed własną publicznością Ślepsk Malow Suwałki. Spotkanie od początku było nierówne. Zespoły dobre akcje przeplatały błędami. Częstochowski zespół robił wszystko, żeby przeciwstawić się doświadczonym rywalkom. Ostatecznie podopiecznym trenera Leszka Hudziaka udało się urwać tylko jednego seta. Cały mecz natomiast padł łupem Ślepska. – Widać było nerwowość w każdym elemencie. Z jednej i z drugiej strony. W sumie nie ma się co dziwić. Ostatni oficjalny mecz zagraliśmy pół roku temu. To było dość dawno i wbrew pozorom emocje meczowe są dla nas jak nowe – powiedział Bartosz Filipiak, atakujący Ślepska Malow Suwałki. – Zespół Norwid Częstochowa zaczął grać mądrzej zagrywką i tym zrobili nam sporą szkodę. Do czwartego seta podeszliśmy z większą agresją i udało się obrócić tą partię na naszą korzyść – dodał zawodnik. – To była bardzo długa przerwa. Wszyscy byli tacy wygłodniali. Chcieliśmy dać z siebie wszystko, daliśmy z siebie wszystko. Emocje były bardzo duże przez to, że tak długo nie graliśmy – wspomniał Paweł Halaba, przyjmujący zespołu z Suwałk. – Początek meczu był bardzo szarpany. Na szczęście to my pierwsi uspokoiliśmy swoją grę. Wywozimy trzy punkty, taki był plan. Bardzo się cieszę – dodał siatkarz.

Czas na Resovię

W 2. kolejce zmagań ekstraklasy w sezonie 2023/2024 Ślepsk Malow Suwałki podejmie przed własną publicznością Asseco Resovię Rzeszów. Mecz zaplanowany jest na czwartek 26 października na godzinę 16:00.  – Teraz liga pędzi. Za trzy dni kolejny mecz. Jesteśmy gotowi i walczymy dalej – wspomniał Paweł Halaba.