Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Paulina Zaborowska: Byłyśmy skoncentrowane, mecz był pod naszą kontrolą

Paulina Zaborowska: Byłyśmy skoncentrowane, mecz był pod naszą kontrolą

Siatkarki E.LECLERC MOYA Radomka Radom pokonały 3:0 beniaminka TARUON Ligi Jokera Świecie. Szansę gry w cały meczu otrzymała druga rozgrywająca Paulina Zaborowska. – Rywalki dobrze zagrały w tym meczu, my byłyśmy skoncentrowane. Cały mecz był pod naszą kontrolą, a zwłaszcza trzeci set – powiedziała młoda rozgrywająca z Radomia.

Najwięcej punktów dla radomianek zdobyła Bruna Honorio – 13. Po 10 dołożyły Janisa Johnson oraz Justyna Łukasik. Dziewięciopunktowym dorobkiem mogła pochwalić się Julia Twardowska.  W meczu tym nie zagrała podstawowa rozgrywająca Katarzyna Skorupa, którą zastąpiła Paulina Zaborowska. 20-letnia siatkarka spisała się wręcz wzorowo i została wybrana MVP czwartkowego spotkania. – Zawodniczki ze Świecia bardzo się nam przeciwstawiły i ta ich gra wyglądała dobrze. Musiałyśmy być bardzo skoncentrowane, żeby wyciągnąć te końcówki, choć z drugiej strony mecz był pod kontrolą, zwłaszcza ten trzeci set – przyznała Paulina Zaborowska, rozgrywająca Radomki.

Dla Zaborowskiej czwartkowa potyczka była drugą szansą zagrania w pełnym wymiarze czasowym w bieżącym sezonie TAURON Ligi. Wcześniej 20-latka miała okazję zaprezentować się w meczu z Eneą PTPS Piła. – Grało mi się dobrze. Każda zawodniczka trenuje po to, żeby później grać i to cieszy, że mogę zagrać mecz w pełnym wymiarze. Chcemy utrzymać drugie miejsce w tabeli, abyśmy były dobrze rozstawione w Pucharze Polski, do Wrocławia jedziemy po zwycięstwo – dodała młoda siatkarka.

W ostatnim meczu w bieżącym roku siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom zmierzą się z drużyną Volley Wrocław. Do tego meczu, tak jak do spotkania z Jokerem, radomianki będą podchodziły w roli faworyta, co nie oznacza, że czeka je łatwa przeprawa. – Cieszymy  się z tego zwycięstwa nad Jokerem, ale nie było to dla nas łatwe spotkanie. Miałyśmy momenty słabszej gry, w takich meczach musimy być skoncentrowane od samego początku. Tak jak powiedziałam, z Wrocławiem to też będzie ciężki mecz. One u siebie dobrze grają. Musimy się nastawić, że tam będzie walka o te punkty i my przede wszystkim też musimy walczyć, żeby zachować tę pozycję, na której jesteśmy – wyjaśniła Renata Biała.

Odmienne nastroje panowały w zespole ze Świecia. Beniaminek doznał jedenastej porażki w sezonie i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. – Udało nam się zniwelować różnicę potencjałów, która jest między moją drużyną a Radomką. Trzeba dziewczynom oddać, że chciały wygrać. Grały ambitnie, miały ogromną chęć do grania. W trzecim secie nam się posypała gra. Daliśmy z siebie wszystko w pierwszych dwóch setach i potem było widać, że tracimy siły, a na koniec wiarę w to, że możemy zwyciężyć z faworytem – powiedział po meczu Marcin Wójtowicz, szkoleniowiec Jokera.

źródło: Facebook, zebrra.tv