Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Paulina Damaske: Sama się napędzam do cięższej pracy

fot. pzps.pl

Reprezentacja Polski kobiet już za kilka dni rozegra mecz towarzyski z Czeszkami. W zgrupowaniu kadry prowadzonej przez Jacka Nawrockiego nie brakuje młodych, ambitnych siatkarek. Wśród nich jest Paulina Damaske, utalentowana absolwentka SMS-u PZPS Szczyrk. – Wyzwaniem było dla mnie, żeby w pewnym momencie dorównać siostrze. Chciałam też się skupić na sobie i na tym, żeby być dobrą w tym, co robię. Strasznie nie lubię popełniać błędów, więc sama się napędzam do cięższej pracy – mówiła przyjmująca.

Paulina Damaske pochodzi z iście siatkarskiej rodziny. Ten sport uprawiała jej mama, siatkarką jest również jej starsza siostra, Magdalena. – Nikt mi nie narzucał, że mam trenować siatkówkę. Przez kilka lat będąc w publicznej szkole brałam udział w wielu zawodach. Później wygrała siatkówka, w niej czułam się najlepiej i nie zmieniłabym tego do tej pory – przyznała Paulina Damaske i dodała: – Wyzwaniem było dla mnie, żeby w pewnym momencie dorównać siostrze. Chciałam też się skupić na sobie i na tym, żeby być dobrą w tym, co robię. Strasznie nie lubię popełniać błędów, więc sama się napędzam do cięższej pracy.Popełniane błędy motywują ją do dalszej pracy. – Żaden sportowiec nie lubi swoich błędów. Osobiście, jeśli popełniam ich kilka z rzędu, to sama na siebie się denerwuję, ale teraz podbudowują mnie starsze koleżanki i podpowiadają jak powinnam sobie z tym radzić. Myślę, że każdy sportowiec musi sobie z tym radzić osobiście – zdradziła młoda zawodniczka, która ceni sobie pomoc starszych koleżanek. – Czasami trzeba krzyknąć, żeby zacząć dobrze zacząć pracować na boisku, ale zawsze pomagają mi w pozytywnych słowach.

Młoda siatkarka nie ukrywa, że cieszy się, że wybrała siatkówkę. – Kiedyś zastanawiałam się czy dałabym radę w indywidualnym sporcie, ale doszłam do wniosku, że nie. Nie wytrzymałabym sama ze sobą. Wybrała sport zespołowy, bo charaktery, które się spotyka, które nie są takie same pomagają w tym, żeby stworzyć dobrą drużynę i na pewno bym tego nie zmieniła – oceniła z uśmiechem Paulina Damaske.

Cała rozmowa z Pauliną Damaske:

źródło: opr. własne, Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved