Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Paulina Damaske: To nie może nas rozpraszać

Paulina Damaske: To nie może nas rozpraszać

Zespół Grot Budowlani Łódź szybko wrócił na właściwe tory po porażce w Radomiu. Zawodniczki Jakuba Głuszaka pewnie pokonały Energę MKS Kalisz. Spory udział miała w tym zwycięstwie Paulina Damaske, która z konieczności zastępuje kontuzjowaną Zuzannę Górecką.

Zespoły z Łodzi i Kalisza przystępowały do sobotniej konfrontacji po porażkach, więc można było się spodziewać zaciętej walki. Mecz jednak zakończył się triumfem Grot Budowlanych 3:0. Pomimo prowadzenia Energi MKS-u w pierwszym i trzecim secie, odpowiednio 6:2 i 5:2. – Naszym celem było wygrać za trzy punkty. Są nam bardzo potrzebne. Nie myślałyśmy o tym, ile ten mecz będzie trwał, tylko chciałyśmy po prostu zagrać swoje i wyciągnąć punkty. Zdołałyśmy odpowiednio postawić się przeciwnikowi. Na pewno trener nie był zadowolony, że początek trzeciego seta tak wyglądał, ale wzięłyśmy się do roboty i wyszłyśmy na prostą – mówiła po meczu przyjmująca Grot Budowlanych Paulina Damaske.

Rozgrywki Tauron Ligi na ten moment zaskakują wynikami. Tylko lider z Rzeszowa pozostaje niepokonany, a świetnie radzi sobie beniaminek z Opola, który obecnie zajmuje w tabeli 4. miejsce. Budowlane przed meczem z Energą MKS mierzyły się z Radomką. Pomimo piłek setowych w pierwszym secie i szans w drugim secie mecz zakończył się porażką łódzkiej drużyny 0:3. – Moim zdaniem miałyśmy duże szanse wygrać mecz z Radomką. Jednak w pewnym momencie spuściłyśmy głowy i to był powód, dla którego przegrałyśmy. Cała liga na razie wygląda trochę jak wala i inne zespoły też mają trudności. Myślę, że to wszystko się ustabilizuje i mam nadzieję, że w końcu nasza gra będzie na stabilnym poziomie – komentowała Damaske.

Sobotni mecz nie obył się bez dodatkowych emocji i starć pomiędzy pierwszą sędziną Katarzyną Sokół a trenerem Jackiem Pasińskim. Łódzki zespół zachował jednak spokój. – Myślę, że to, że trener Pasiński coś do sędziego krzyczał, nie może nas rozpraszać. Zamykamy się na to i próbujemy nie odpowiadać na to żadnymi słowami. Po prostu grać swoje, albo się odwrócić i kawałek odejść, żeby tego nie słyszeć – wyjaśniła przyjmująca.

Grot Budowlanych w siódmej kolejce rozgrywek czeka wyjazd do Bielska-Białej. Mecz odbędzie się w poniedziałek 8 listopada, o godzinie 17:30 i będzie transmitowany na antenie Polsatu Sport.