Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Paulina Bałdyga: Miałyśmy wzloty i upadki

Paulina Bałdyga: Miałyśmy wzloty i upadki

fot. Krzysztof Cichomski - tauronliga.pl

– Była to trudna runda zasadnicza. Miałyśmy w niej upadki i wzloty. Nasza forma falowała. Od stycznia nasza gra się ustabilizowała. Oprócz ostatniej porażki w Rzeszowie notowałyśmy same zwycięstwa – podsumowała fazę zasadniczą w wykonaniu Chemika jego rozgrywająca – Paulina Bałdyga.

Siatkarki Jokera Świecie rundę zasadniczą zakończyły porażką z Chemikiem Police. Mimo że próbowały walczyć, to nie zdołały sprawić niespodzianki. – Chemik zagrał bardzo dobrze. Jeśli lepszy zespół narzuci swoje warunki gry, to czasami ciężko jest się odnaleźć. W drugim i trzecim secie było widać trochę więcej walki, ale w końcówkach jednak policzanki okazały się znacznie lepsze – stwierdziła Katarzyna Urbanowicz, zawodniczka beniaminka.Nie ukrywała ona, że świecianki chciały pokrzyżować plany rywalkom swoją zagrywką, ale ta sztuka za bardzo im się nie udała. – Miałyśmy inne cele w zagrywce. Zależało nam na tym, aby rywalki odrzucić od siatki. Niestety, nam się to nie udało, mimo tego, że zrobiłyśmy kilka asów. Z tak dobrym zespołem przy jego idealnym przyjęciu ciężko grało się na siatce – dodała.

Podopieczne Wojciecha Kurczyńskiego zmagania zakończyły na przedostatnim miejscu w stawce, ale swój cel zrealizowały, bo udało się im utrzymać w elicie. – Był to dla wielu dziewczyn pierwszy sezon w TAURON Lidze, dlatego był on trudny. Myślę jednak, że możemy ocenić go na plus. Zdobyłyśmy dużo doświadczenia. W przyszłym sezonie Joker sprawi jeszcze niespodziankę – zadeklarowała Katarzyna Urbanowicz.

Z kolei Chemik wywiązał się z roli faworyta, a dzięki zdobyciu trzech punktów wskoczył na trzecie miejsce w tabeli. – Planowałyśmy wygrać za trzy punkty, zakończyć ten mecz jak najszybciej. To nam się udało – krótko skwitowała Paulina Bałdyga, rozgrywająca polickiej ekipy, która dopiero w drugiej rundzie odnalazła swój rytm gry. – Była to trudna runda zasadnicza. Miałyśmy w niej upadki i wzloty. Nasza forma falowała. Od stycznia nasza gra się ustabilizowała. Oprócz ostatniej porażki w Rzeszowie notowałyśmy same zwycięstwa – dodała.

Chemik w ćwierćfinale TAURON Ligi zmierzy się z Grot Budowlanymi Łódź, ale zdaniem młodej rozgrywającej nie ma to większego znaczenia, bowiem musi pokonać każdego przeciwnika, jeśli ponownie chce stanąć na najwyższym stopniu podium. – Jeśli mamy zdobyć mistrzostwo Polski, to musimy wygrać z każdym. Dlatego bez różnicy jest to czy będziemy grały z BKS-em, czy z Budowlanymi. Musimy po prostu wygrać i tyle – zakończyła Paulina Bałdyga.

źródło: Chemik Police TV, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę