Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Paulina Bałdyga: Bardzo dobrze czujemy się w swoim gronie

Paulina Bałdyga: Bardzo dobrze czujemy się w swoim gronie

fot. Michał Szymański

Po trzech dniach zmagań na Monta Beach w Warszawie są już pierwsze rozstrzygnięcia. Do półfinału awansowały Energa MKS Kalisz oraz Grupa Azoty Chemik Police. O dwa wolne miejsca w czwartek powalczą Trans-Ann Płomień Sosnowiec, ŁKS Commercecon Łódź, #VolleyWrocław oraz Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz.

I to bydgoszczanki jako ostatnie awansowały do ćwierćfinału. Nie miały łatwego zadania, bowiem w środę musiały najpierw pokonać ROLESKI GRUPĘ AZOTY Tarnów, a następnie Grot Budowlani Łódź. Pierwsze spotkanie wygrały w dwóch setach, z łodziankami stoczyły zacięte trzy sety i awansowały do dalszej fazy PreZero Grand Prix.Rozegrały panie już w turnieju cztery spotkania i tylko jedno rozstrzygnęłyście w dwóch setach. Pozostałe kończyły się w tie-breaku. Musicie mieć dobrą kondycję, aby wytrzymać grę w takim upale.

Paulina Bałdyga: – Męczyłyśmy się niesamowicie, ale i świetnie bawiłyśmy. Bardzo dobrze czujemy się w swoim gronie, a to jest podstawa tego, że wygrywamy w trudnych momentach i nie pękamy. Pogoda w środę była ciężka, cały dzień świeciło mocne słońce, więc w ostatnim meczu byłyśmy już bardzo zmęczone. Cieszę się, że mimo tego wytrzymałyśmy trudy tie-breaka.

Niedawno rozpoczęłyście treningi, a już pokazujecie bardzo dobrą formę i kondycję.

– Przygotowania rozpoczęłyśmy 8 sierpnia. Miałyśmy kilka treningów na plaży, była siłownia, ale mimo wszystko dopiero tu, na turnieju, zaczęłyśmy się zgrywać i nasza gra zaczęła wyglądać tak jak powinna.

Czyli pierwsze treningi podporządkowałyście pod turniej na piasku?

– Jak wspomniałam, miałyśmy kilka treningów na plaży, ale czy przygotowywałyśmy się jakoś specjalnie pod ten turniej? Raczej nie, najważniejsza jest liga, która startuje w październiku, a ten turniej to jest fajny dodatek.

Pierwszy turniej PreZero Grand Prix wygrał zespół z Bydgoszczy, w zeszłym roku nie udało się powtórzyć wyniku, może w tym?

– Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc my na pewno nie spuścimy głów i będziemy walczyły jak równy z równym, a co przyniesie kolejny dzień, to zobaczymy.

W ćwierćfinale spotkacie się z ubiegłorocznym zwycięzcą turnieju #VolleyWrocław. Macie patent na świetnie grające wrocławianki?

– Wrócimy do hotelu, odpoczniemy i wtedy zaczniemy rozmyślać o #Volley’u. Na razie cieszymy się ze zwycięstwa z Grot Budowlanymi.

Dwa lata temu, kiedy startował turniej, nie wszystkie zespoły z TAURON Ligi w nim wystąpiły. W tym jest aż 15 ekip z ekstraklasy i 1. ligi. Rozumiem, że bez względu na wynik za rok ponownie spotykamy się na plaży?

– Ja bardzo bym chciała, aby pozostał. Lubię grę na plaży, całe wakacje grałam w plażówkę z Moniką Jagłą i super czuję się na piachu. Dla mnie ten turniej jest jak najbardziej na plus i mam nadzieję, że za rok ponownie się tu spotkamy.

źródło: tauronliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę