Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Patryk Waloch: Wyszarpaliśmy ten mecz w końcówkach

Patryk Waloch: Wyszarpaliśmy ten mecz w końcówkach

fot. tauron1liga.pl

– Bardzo cieszymy się z tych zwycięstw, zwłaszcza, że wszystkie te mecze rozgrywaliśmy na wyjazdach. Nie patrzymy jednak w tym momencie na tabelę, a skupiamy się tylko i wyłącznie na kolejnym spotkaniu – powiedział Patryk Waloch, libero KPS-u Siedlce, który jeszcze nie poniósł porażki w tym sezonie.

Jesteście kolejnym zespołem, który miał spore problem z ograniem Krispolu Września. Spodziewaliście się, że rywale aż tak wam się postawią I że będziecie musieli rozegrać tie-breaka, aby wyszarpać im zwycięstwo?Patryk Waloch: Nastawialiśmy się na bardzo ciężki i zacięty mecz. Krispol już w meczu z Gwardią pokazał, że potrafi grać świetną siatkówkę, więc nawet przez chwilę go nie zlekceważyliśmy. Myślę, że jeszcze sprawi kłopoty wielu zespołom w tym sezonie.

Przegrywaliście już 1:2, ale odwróciliście losy meczu. Co na tym zaważyło? To był już wasz drugi tie-break w tym sezonie, a chyba właśnie w takich meczach najbardziej kształtuje się charakter zespołu?

– Ten mecz był trudniejszy niż w Sulęcinie, ponieważ pierwszy raz w tym sezonie przegrywaliśmy w trakcie meczu i musieliśmy sobie z tym poradzić. Z pewnością takie zwycięstwo jeszcze bardziej scala grupę. Można powiedzieć, że wyszarpaliśmy ten mecz w końcówkach. Zachowaliśmy więcej zimnej krwi i dlatego wygraliśmy.

Na razie po trzech meczach macie na koncie trzy zwycięstwa, więc za wami chyba wymarzony początek sezonu?

– Owszem. Bardzo cieszymy się z tych zwycięstw, zwłaszcza, że wszystkie te mecze rozgrywaliśmy na wyjazdach. Nie patrzymy jednak w tym momencie na tabelę, a skupiamy się tylko i wyłącznie na kolejnym spotkaniu.

Przez długi czas musieliście radzić sobie bez jednego rozgrywającego i środkowego, którzy znajdowali się w reprezentacji Polski do lat 21. Mocno utrudniało wam to treningi i wpływało na waszą dyspozycję w początkowej fazie sezonu?

– W treningach pomagało nam kilku chłopaków, więc daliśmy radę. Nie chcieliśmy powtórzyć sytuacji z poprzedniego sezonu, w którym przełożyliśmy kilka pierwszych kolejek i później ciężko nam było od razu wejść w rytm meczowy. Teraz dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy, a sztab postanowił nie przekładać spotkań, co – jak widać – było dobrą decyzją. Chłopaki wygrywali mecze na mistrzostwach świata do lat 21, a my w lidze, więc wszyscy byli zadowoleni.

Przed wami mecz z Legią, która jest beniaminkiem, ale ma już zwycięstwo na koncie, więc chyba nie możecie jej lekceważyć?

– Z Legią graliśmy kilka spotkań kontrolnych przed sezonem, więc całkiem dobrze ją już znamy. Po raz kolejny powiem, że absolutnie nikogo w I lidze nie lekceważymy. Rywale pokazali w ostatniej kolejce, pokonując Avię Świdnik, że potrafią zagrać świetny mecz, więc nastawiamy się na trudne i wyrównane spotkanie.

W końcu mecze odbywają się z publicznością. Ona powoduje, że w ich trakcie są zupełnie inne emocje? Wcześniej pewnie brakowało wam tej atmosfery meczowej? 

– Bardzo nam jej brakowało. Przez cały poprzedni sezon w każdej hali panowały pustki i cisza jak na sparingu. Teraz już graliśmy w dwóch „gorących” halach, w których było bardzo głośno. Atmosfera była świetna. Mam nadzieję, że do naszej hali także przyjdzie dużo kibiców i stworzymy wraz z nimi fajne show.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę