Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Szwaradzki: Byliśmy świetnym kolektywem

Patryk Szwaradzki: Byliśmy świetnym kolektywem

fot. Klaudia Piwowarczyk

Kolejnym siatkarzem, który przedłużył kontrakt z zespołem z Suwałk jest Patryk Szwaradzki. Dla atakującego będzie to trzeci sezon w barwach Ślepska. – Cieszę się, że zostałem na kolejny sezon w PlusLidze. Na pewno mam dużo rzeczy do poprawy, będę starał się to robić a przy takim dobrym szkoleniowcu, jakim jest Andrzej Kowal, na pewno to się uda – przyznał Patryk Szwaradzki.

Ślepsk Malow Suwałki bardzo pozytywnie rozpoczął swoją przygodę z PlusLigą. Beniaminek w minionych rozgrywkach wygrał 11 spotkań, zdobywając 31 punktów. Drużyna pod wodzą Andrzeja Kowala zajęła 9. miejsce, jednak do siódmej ekipy traciła jedynie punkt.  – Uważam, że sezon był pozytywny, mimo że przez pandemię, która nas dotknęła, nie mogliśmy go dograć do końca. Chociaż nie dowiemy się, na którym miejscu byśmy skończyli, ale oceniam go bardzo pozytywnie. Fajna drużyna nam się w tym sezonie zdeklarowała, byliśmy świetnym kolektywem, bardzo dobrze dogadywaliśmy się na boisku i poza nim, co jest ważne, żeby stworzyć fajną ekipę. I to się przełożyło na wynik, naszą grę na boisku – powiedział o poprzednim sezonie Patryk Szwaradzki. – To świetny fachowiec, świetny trener. Cieszę się, że zostaje na kolejny sezon. Jest bardzo doświadczony, zwraca na każdym treningu uwagę na wszystko, na każdy detal i to jest bardzo ważne, bo te detale później decydują w meczu czy zdobywamy dany punkt w ważnym momencie, czy nie – skomentował współpracę z trenerem Andrzejem Kowalem atakujący.

Szwaradzki jest jednym z siatkarzy, którzy razem ze Ślepskiem wywalczył awans do PlusLigi. – Fajna ekipa, fajna drużyna z historią w pierwszej lidze, wszyscy pozytywnie wypowiadali się o drużynie z Suwałk. Cieszyłem się, że tutaj trafiłem. Stworzyliśmy fajną drużynę i zrobiliśmy bardzo fajny wynik, którego podejrzewam, że nikt by nie obstawił w ciemno, że awansujemy w tamtym roku do PlusLigi i zrobimy wszystkim niespodziankę, ale udało się i to jest pozytywne – przyznał Szwaradzki. – Cieszę się, że zostałem na kolejny sezon w PlusLidze. Na pewno mam dużo rzeczy do poprawy, będę starał się to robić a przy takim dobrym szkoleniowcu, jakim jest Andrzej Kowal, na pewno to się uda – skomentował przedłużenie swojego kontraktu dwudziestopięcioletni siatkarz.

źródło: opr. własne, Ślepsk Suwałki -YouTube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved