Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Niemiec: Chcemy wygrać ten mecz za trzy punkty

Patryk Niemiec: Chcemy wygrać ten mecz za trzy punkty

fot. Klaudia Piwowarczyk

W meczu 25. kolejki PlusLigi Aluron CMC Warta Zawiercie podejmie Vervę Warszawa Orlen Paliwa. – Chłopaków z Warszawy dobrze znam i bardzo lubię. Gdy stajemy na boisku, to nie możemy o tym myśleć. Wtedy to jest nasz przeciwnik i chcemy wygrać ten mecz za trzy punkty – zapowiedział środkowy Warty Patryk Niemiec.

W meczu pierwszej rundy zawiercianie pokonali Vervę w Warszawie 3:0. Dla Patryka Niemca będzie to drugie starcie z byłymi kolegami, z którymi grał w zeszłym sezonie. – Chłopaków z Warszawy dobrze znam i bardzo lubię. Z niektórymi miałem jeszcze okazję grać w Treflu, więc ten sentyment faktycznie jest. Gdy stajemy na boisku, to nie możemy o tym myśleć. Wtedy to jest nasz przeciwnik i chcemy wygrać ten mecz za trzy punkty. A najlepiej w trzech setach – przyznał środkowy.

Mimo że zawiercianie wygrali w Warszawie bez straty seta, to spotkanie było dość nerwowe. Szczególnie emocjonalnie podszedł do niego trener Vervy Andrea Anastasi, z którym Patryk Niemiec współpracował nie tylko w zeszłym sezonie w stołecznym zespole, ale również wcześniej w Treflu Gdańsk. – Można powiedzieć, że jest wybuchowy. Zwłaszcza, gdy idzie nie po jego myśli. Cieszę się, że gdy na meczu wyjazdowym w Warszawie było trochę nerwowo, to nie daliśmy się ponieść tym emocjom i zachowaliśmy naszą grę. Myślę, że to jest też takie zagranie, którym chce wybić przeciwnika z rytmu. Mam nadzieję, że na naszej hali pójdzie nam lepiej i zdominujemy ich – dodał siatkarz.Warta podejdzie do starcia z warszawianami po zwycięstwie w ćwierćfinale Pucharu Polski, w którym pokonali 3:0 BBTS Bielsko-Biała. – Uczucie jest niesamowite. Fajnie, że możemy pojechać na ten turniej do Krakowa. Jeszcze tam nie byłem, jeszcze tam nie grałem. Świetnie, że będę mógł poznać tamtą halę. Niestety, nie poznam tamtejszych kibiców, ale myślę, że i tak będzie niesamowicie. Zmierzyć się z tą czwórką najlepszych zespołów w Polsce to jest coś wspaniałego. I mam nadzieję, że powtórzymy mój sukces sprzed trzech lat, gdy Puchar Polski zdobyłem z Treflem Gdańsk – przyznał Patryk Niemiec.

źródło: Aluron Virtu CMC Zawiercie- facebook, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved