Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Łaba zamyka skład zawiercian

Patryk Łaba zamyka skład zawiercian

fot. siatkowka.gkskatowice.eu

Patryk Łaba dołącza do Aluron CMC Warty Zawiercie i tym samym zamyka skład na sezon 2022/2023. Nowy Jurajski Rycerz przez ostatni rok występował w Treflu Gdańsk.

Przez lata był wyróżniającym się graczem zaplecza PlusLigi, ale w najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował dopiero w 2021 roku, gdy trafił do Trefla Gdańsk. Zespół z Pomorza prowadzony był wtedy przez Michała Winiarskiego, nowego trenera ekipy z Zawiercia. W barwach Gdańskich Lwów Łaba wystąpił w 30 meczach ligowych i 4 w Pucharze Polski.Najczęściej pojawiał się na zmianach zadaniowych na zagrywce. W PlusLidze zdobył 65 punktów. Skończył 48 ze 114 ataków, dołożył do tego 8 asów serwisowych i 9 bloków. Kolejne będzie zdobywał nadal pod okiem Winiarskiego, ale już w żółto-zielonych barwach.

– Na pewno osoba trenera miała ogromne znaczenie. Poznałem trenera Winiarskiego, wiem, jak się z nim współpracuje i jaką jest osobą. Jest to dla mnie bardzo ważne, ale, szczerze mówiąc, obserwuję też rozwój klubu jeszcze od czasów nawet II ligi, bo wtedy, jako gracz AZS-u AGH Kraków, sparowałem z nim niejednokrotnie – Łaba tłumaczył powody decyzji o dołączeniu do Aluron CMC Warty Zawiercie. – Widzę, jak duży krok naprzód robi klub z sezonu na sezon i wydaje mi się, że to jest dobre miejsce dla zawodnika. Szczególnie że czekają nas teraz duże wyzwania, bo Liga Mistrzów i obrona miejsca na podium. To będzie też dobre wyzwanie dla mnie jako siatkarza i dla mojego rozwoju.

Patryk Łaba pochodzi z Jasła, gdzie jako nastolatek trenował w miejscowym UKS-ie MOSiR Jasło. Wraz z rozpoczęciem liceum przeniósł się do Rzeszowa, gdzie przez dwa lata trenował w AKS-ie Resovii, ale w klasie maturalnej wrócił do rodzinnego miasta. Seniorską karierę rozpoczął od występów w AZS-ie Politechnice Krakowskiej, gdzie spędził sezon 2010/2011. Następnie na rok przeniósł się do Energetyka Jaworzno, po czym wrócił do Krakowa i od 2012 do 2015 roku był graczem tamtejszego AZS-u AGH. Kolejne trzy lata spędził w TSV Cellfast Sanok, później na sezon związał się z KPS-em Siedlce, aby w 2019 roku powrócić do AZS-u AGH.

Sezon 2019/2020 mógł zaliczyć do udanych. Chociaż jego klub zajął dopiero 8. miejsce w lidze, to przyjmujący aż siedmiokrotnie nagradzany był statuetką MVP. Zdobył 353 punkty, atakując ze skutecznością 51,54 procent. W efekcie, mimo braku sukcesów zespołowych, został wybrany najbardziej wartościowym graczem I ligi. Po sezonie zgłosiła się do niego BKS Visła Bydgoszcz, czyli ówczesny spadkowicz z PlusLigi, który mierzył w szybki powrót. Tego celu ostatecznie nie udało się osiągnąć, ekipa Łaby zakończyła sezon na trzecim miejscu, ale przyjmujący zanotował kolejny dobry rok, który zaprocentował transferem do Trefla Gdańsk.

– Patryk przez lata był czołową postacią pierwszej ligi, sami pamiętamy jego grę z czasów naszych występów na zapleczu PlusLigi. Długo czekał na szansę w najwyższej klasie rozgrywkowej, dostał ją dopiero przed rokiem od Michała Winiarskiego. Na tyle dobrze realizował swoje zadania, że trener zarekomendował go do naszego klubu, a my przychyliliśmy się do tej opinii – przyznaje prezes Kryspin Baran.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi 

źródło: Aluron CMC Warta Zawiercie

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę