Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Patryk Czyrniański: Wracamy na dobre tory

Patryk Czyrniański: Wracamy na dobre tory

Siatkarze Astry Nowa Sól pokonali Legię Warszawa 3:0 w meczu Tauron 1. Ligi Mężczyzn. MVP spotkania został wybrany Patryk Czyrniański. Przyjmujący nie wyszedł na boisko w podstawowym składzie, ale pojawił się na nim już w pierwszym secie w miejsce Marcina Brzezińskiego i pozostał na parkiecie do końca. Wywalczył dla swojego zespołu aż 11 punktów i został wybrany MVP meczu.

Marcin grał bardzo dobre spotkanie. Trener chciał, żebym pomógł w przyjęciu. Wszedłem na boisko i pomogłem. Nadrobiliśmy w pierwszym secie i wygraliśmy. Potem poszliśmy za ciosem – ocenił Patryk Czyrniański.

W drugim secie nie zostawiliśmy przeciwnikom już chyba nic na boisku, żadnych złudzeń. A w trzecim secie dokończyliśmy to, co zaczęliśmy w pierwszym i drugim – podsumował przyjmujący Astry. – Przegraliśmy teraz trzy mecze po 0:3, ale wracamy na dobre tory i liczymy, że wygramy z rzędu kilka meczów.

Szkoda tego pierwszego seta, bo mieliśmy prowadzenie w końcówce 21:20. Niestety nie udało się tego dowieźć do końca. Na pewno padło kilka takich decyzji sędziowskich, które musimy zobaczyć na video, bo było gorąco, a decyzje były na korzyść gospodarzy. A pozostałe dwa sety to już dobra gra Astry i byli poza zasięgiem – ocenił spotkanie Artur Wójcik, trener Legii Warszawa.

źródło: opr. własne, Radio Zachód