Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Czarnowski: Ten sezon był dość niespotykany

Patryk Czarnowski: Ten sezon był dość niespotykany

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jednym z najbardziej doświadczonych i utytułowanych Jurajskich Rycerzy jest niewątpliwie Patryk Czarnowski. Dla niego był to jeden z trudniejszych sezonów w karierze. Który moment zapadł mu najbardziej w pamięć? – Dla klubu na pewno Puchar Polski oraz mecze z Jastrzębiem o półfinał, gdzie uważam, że w obu tych spotkaniach mieliśmy szanse na przejście dalej. Niestety przechodzi jedna drużyna, ale wtedy prezentowaliśmy się bardzo dobrze i zespół miał na tyle duży potencjał, aby przejść dalej – powiedział zawodnik.

 Za nami sezon 2020/2021. Sezon dziwny, nieprzewidywalny. Tak długich przerw pomiędzy kolejnymi meczami w trakcie sezonu jeszcze nie było. Jakbyś go podsumował?

Rzeczywiście ten sezon był dość niespotykany. Przerwy, problemy z pandemią, przechodzenie zakażeń, powroty do gry, odwoływanie meczów w ich dniu, przekładanie spotkań. Faktycznie był to duży problem, z którym wcześniej się nie spotkałem. Sezon nieprzewidywalny, dziwny, ale wszyscy musieli się z nim zmierzyć i było to wyzwanie nie tylko dla nas. Był trudny, były problemy z doborem tej optymalnej formy na dany czas. Początek mieliśmy naprawdę bardzo dobry, wystartowaliśmy z wysokiego „C” i mieliśmy wygrane mecze z mocnymi przeciwnikami. Później pojawiły się problemy covidowe, zaczęło się przekładanie meczów i ciężko było utrzymać formę lub ją zbudować. Po powrocie ta nasza gra delikatnie mówiąc falowała.

Jak podsumowałbyś ten sezon indywidualnie?

Do połowy tego sezonu czułem się naprawdę dobrze, czułem, że żyję. Jestem bardzo szczęśliwy, że od początku mogłem uczestniczyć w pełni w treningach. Miałem możliwość, aby móc się wykazać i spełnić, bo każda minuta spędzona na boisku była dla mnie fajnym wyróżnieniem. Do problemów koronawirusowych i ich dalszych konsekwencji, bardzo dobrze wspominam ten sezon. Mecze, w których mogłem uczestniczyć, dawały mi dużo satysfakcji i spełnienia.

Jaki jeden moment z tego sezonu zapamiętasz najbardziej?

Dla klubu na pewno Puchar Polski oraz mecze z Jastrzębiem o półfinał, gdzie uważam, że w obu tych spotkaniach mieliśmy szanse na przejście dalej. Niestety przechodzi jedna drużyna, ale wtedy prezentowaliśmy się bardzo dobrze i zespół miał na tyle duży potencjał, aby przejść dalej. Wybierając jeden moment, to chyba właśnie ten Puchar Polski był przełomowy, że nasza forma ustabilizowała się i zbudowaliśmy ją wszyscy razem, wszyscy, którzy dołączali do zespołu po jakichś problemach. Mieliśmy duże szanse, żeby wygrać z tą ZAKSĄ, która w tym sezonie wydawała się poza zasięgiem. Jeśli chodzi o indywidualne, to utkwił mi w pamięci mecz w Bełchatowie. Było to bardzo trudne spotkanie i to jeszcze na polu przeciwnika. Wygraliśmy z nimi, była to dobra siatkówka, na fajnym poziomie i dał mi ten mecz wiele satysfakcji. Po nim otworzyły się oczy środowiska siatkarskiego, że w tym sezonie możemy mierzyć naprawdę wysoko.

*Rozmawiała Paulina Musialska, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie

źródło: Aluron CMC Warta Zawiercie

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę