Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Paolo Cozzi: Finał Ligi Mistrzów to coś zupełnie innego

Paolo Cozzi: Finał Ligi Mistrzów to coś zupełnie innego

fot. cev.eu

– Od początku wiedzieliśmy, że to będzie dwujęzyczna Liga Mistrzów – polska i włoska. W pewnym momencie włączył się język turecki i trochę nastraszył innych, ale na końcu faworyci liczyli się w walce o finał. Niestety polskie zespoły okazały się zbyt silne i odebrały nam szansę zagrania finału we Włoszech z naszymi drużynami. Niemniej obie ekipy zasłużyły na finał w Turynie a zwłaszcza ZAKSA, która pokonała Trentino w ćwierćfinale cierpiąc do samego końca, dając z siebie naprawdę wszystko a później pewnie pokonując w dwumeczu Perugię – powiedział Paolo Cozzi, wicemistrz olimpijski z Aten.

W Turynie dojdzie do polskiego finału Ligi Mistrzów. Jastrzębski Węgiel zmierzy się w nim z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. – Od początku wiedzieliśmy, że to będzie dwujęzyczna Liga Mistrzów – polska i włoska. W pewnym momencie włączył się język turecki i trochę nastraszył innych, ale na końcu faworyci liczyli się w walce o finał. Niestety polskie zespoły okazały się zbyt silne i odebrały nam szansę zagrania finału we Włoszech z naszymi drużynami. Niemniej obie ekipy zasłużyły na finał w Turynie a zwłaszcza ZAKSA, która pokonała Trentino w ćwierćfinale cierpiąc do samego końca, dając z siebie naprawdę wszystko a później pewnie pokonując w dwumeczu Perugię. Półfinał był już łatwiejszy. Trzeci awans z rzędu do finału Ligi Mistrzów to wielka rzecz – powiedział Paolo Cozzi, wicemistrz olimpijski z Aten i komentator siatkówki we włoskiej telewizji.11 maja zakończona została rywalizacja finałowa w PlusLidze, gdzie Jastrzębski Węgiel wyraźnie pokonał ZAKSĘ. – To dla mnie wielka niespodzianka. Być może wysiłek fizyczny i przygotowanie ZAKSY zostały bardziej dostosowane do Ligi Mistrzów, aby dotrzeć do finału niż finał rozgrywek krajowych, ale ten został zagrany bardzo słabo, stąd brawa dla jastrzębian za ładne zwycięstwo. Finał Ligi Mistrzów to coś zupełnie innego, zwłaszcza grany na obcym terenie a ZAKSA w ostatnich sezonach pokazała, że ma zabójczy instynkt. Trzy finały z rzędu z trzema różnymi trenerami to wydarzenie – przyznał były siatkarz.

Graliśmy razem dwa lata. Najpierw w Vibo Valentia mieliśmy mieszkania na tym samym piętrze. Tuomas miał wtedy małe dzieci, więc widziałem jak dorastały. Często wieczorem spotykaliśmy się a później w Sanjustino spaliśmy w tym samym pokoju hotelowym na wyjazdach, więc dużo rozmawialiśmy. Tuomas zna chyba z osiem języków, jest niesamowitym człowiekiem o niezwykłej kulturze pracy siatkarskiej – opowiedział o swojej znajomości z trenerem kędzierzynian Cozzi.

Kto będzie faworytem sobotniego starcia w Turynie? – Myślę, że Toniutti będzie bardzo zdeterminowany, że ZAKSA pomyliła się, pozwalając mu odejść. Boyer we Włoszech nie odniósł sukcesu i wiecznie był w centrum plotek, także tych odnośnie jego wieczornych aktywności a w Jastrzębskim Węglu może być języczkiem u wagi razem z Fornalem, który bardzo się rozwinął i teraz zapewne przyprawi o ból głowy trenera Grbicia przy wyborze przyjmujących do reprezentacji – zakończył Paolo Cozzi.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę