Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Historyczne rozstrzygnięcie w Grecji: Olympiacos pokonany w meczu o Superpuchar

Historyczne rozstrzygnięcie w Grecji: Olympiacos pokonany w meczu o Superpuchar

Do niespodziewanego rozstrzygnięcia doszło w Grecji, bowiem PAOK Saloniki pokonał po tie-breaku Olympiacos Pireus w meczu o Superpuchar Grecji. Był to jego pierwszy taki sukces w historii. Nigdy wcześniej nie zdobył tego trofeum.

Końcówka dla PAOK-u

Mecz rozpoczął się od wymiany ciosów, ale obie drużyny popełniały sporo błędów na zagrywce. Dopiero w środkowej fazie seta przewaga zaczęła zarysowywać się po stronie PAOK-u. Po pomyłce w przyjęciu Travicy prowadził on 20:17, ale Olympiacos zdołał wrócić do gry. Po akcji Hidalgo Olivy miał nawet piłkę setową, ale skutecznym finiszem popisała się ekipa z Salonik, która dzięki dobrej grze Van den Driesa triumfowała 27:25.

W drugim secie oba zespoły szły łeb w łeb, ale dzięki pierwszemu blokowi w spotkaniu Olympiacos odskoczył na 12:10. Swoje w ataku robili Stern i Hidalgo-Oliva, a ekipa z Pireusu prowadziła już 19:15. W końcówce rywale nie znaleźli skutecznej recepty na powrót do gry, a ta część meczu padła łupem podopiecznych trenera Castellaniego (25:21).

Trzeciego seta lepiej zaczęli gracze z Salonik, którzy po asie serwisowym Truhtczewa odskoczyli na 5:2, ale dobra gra Sterna pozwoliła Olympiacosowi wrócić do gry (12:12). Zagrywką odpowiedział Linardos, a prowadzenie wróciło na stronę PAOK-u. Gości do walki próbował poderwać jeszcze Travica, ale Van den Dries dał zwycięstwo zespołowi z Salonik (25:20).

Determinacja Olympiacosu

W czwartej odsłonie przebudził się Olympiacos, który od początku nadawał ton grze. Swoje robił Stern, a po akcjach Hidalgo-Olivy obie drużyny zbliżały się do tie-breaka (18:12). W końcówce pojawiła się nawet czerwona kartka, ale nie miała ona większego wpływu na losy seta. Hidalgo-Oliva doprowadził do tie-breaka.

Historyczny sukces zespołu z Pireusu

W niego lepiej wszedł PAOK, który po blokach i asie serwisowym Truhtczewa objął prowadzenie 8:5. Dokładał kolejne czapy i był coraz bliżej wygranej. Olympiacos nie znalazł już recepty na powrót do gry, a zespół z Salonik triumfował 15:12. Do sukcesu poprowadzili go Bram Van den Dries, zdobywca 20 punktów oraz Axel Truhtczew, który dołożył ich 18 i został wybrany MVP meczu o Superpuchar. Drużynie z Pireusu nie pomogło 26 oczek Toncka Sterna oraz 15 Salvadora Hidalgo Olivy.

PAOK Saloniki – Olympiacos Pireus 3:2
(27:25, 21:25, 25:20, 18:25, 15:12)