Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Pan-American Cup: Faworytki wygrywają

Pan-American Cup: Faworytki wygrywają

fot. volleyballworld.

W XX Pucharze Panamerykańskim kobiet na razie emocji nie brakuje, a faworytki nie zawodzą i pewnie zmierzają do półfinału. Za ich plecami trwa walka o kolejne miejsca gwarantujące awans do play-off.

W grupie A zgodnie z przewidywaniami prowadzą Stany Zjednoczone, które mają na koncie trzy zwycięstwa i to bez straty seta. Na rozkładzie mają już Peru, Kostarykę i Kolumbię i zapewniony awans z pierwszego miejsca bezpośrednio do półfinału.

Apetyt na awans ma Kanada, ale porażka z Kolumbią mocno komplikuje jej sytuację. Co prawda w drugim meczu Kanadyjki pokonały Kostarykę 3:0, ale wydaje się, że Kostarykę pokona każdy w tej grupie, a przed Kanadą jeszcze spotkanie z USA.

O drugie i trzecie miejsce premiowane awansem do play-off powalczą jeszcze Kolumbia i Peru, które podobnie jak Kanada mają na razie na koncie zwycięstwo i porażkę i być może to bezpośrednie starcie obu drużyn zadecyduje o końcowym sukcesie w grupie, jakim będzie awans do dalszych gier.

W grupie B Dominikana wydaje się być murowanym faworytem. Wygrane z Argentyną i Chile dają jej na razie pierwsze miejsce w grupie, a mecze z Portoryko i Meksykiem nie powinny skończyć się inaczej, niż zwycięstwem Dominikanek. Zwycięstwo Portorykanek nad Argentyną prawdopodobnie da Porotrykankom awans z drugiego lub trzeciego miejsca do play-off o półfinał. Wydaje się też, że blisko tego celu jest też Argentyna, której zostały mecze ze słabszymi przeciwnikami z Chile i Meksyku.

Przypomnijmy, że bezpośrednio z pierwszych miejsc zespoły awansują do półfinału, a miejsca drugie i trzecie z obu grup utworzą pary play-off, których zwycięzcy awansują do czwórki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved