Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Pan-American Cup: Dominikanki najlepsze, na podium Kolumbijki i Amerykanki

Pan-American Cup: Dominikanki najlepsze, na podium Kolumbijki i Amerykanki

fot. FIVB

W Meksyku zakończyła się kolejna edycja Pan-American Cup siatkarek. Po raz piąty w turnieju najlepsze okazały się Dominikanki, które w finale pokonały Kolumbijki. Trzecia lokata przypadła Amerykankom, które ograły Meksykanki.

W Meksyku zakończył się Pan-American Cup kobiet. W kolejnej edycji tego turnieju najlepsze okazały się Dominikanki, które w finale potrzebowały czterech setów, aby rozprawić się z Kolumbią. Był to ich piąty triumf w tych zawodach, a Kolumbijki po raz pierwszy zagrały w finale.Mimo że mecz świetnie zaczął się dla Kolumbijek, to od drugiego seta oddały one inicjatywę rywalkom. Te górowały doświadczeniem, zyskując przewagę w każdym z elementów siatkarskiego rzemiosła. W całym spotkaniu nie dały się ani razu zablokować rywalkom. Do sukcesu poprowadziła je Bethania De La Cruz, która wywalczyła 23 oczka. Dzielnie wspierały ją Gaila Gonzalez i Yonkaira Pena, które dołożyły odpowiednio 15 oraz 14 punktów. Po drugiej stronie siatki wyróżniła się Ana Karina Oleya, która wywalczyła 17 oczek, natomiast 13 dołożyła Amanda Coneo.   

– W pierwszym secie zabrakło nam koncentracji, ale w kolejnych skupiliśmy się na tym, co ćwiczyliśmy i co mamy robić na boisku. Dyscyplina w grze była kluczem do wygrania tego meczu. Wszystkie sety, które przegraliśmy w trakcie tego turnieju, były wyrównane. Oznacza to, że musimy grać bardziej agresywnie od początku każdego z setów – powiedział trener Dominikanek Marcos Kwiek.   

Na trzecim stopniu podium uplasowały się Amerykanki, które potrzebowały czterech setów, aby pokonać Meksykanki. Moment słabości przytrafił się im w drugim secie, ale w pozostałych kontrolowały wynik. Olbrzymią przewagę miały w ataku, zdobywając tym elementem o 20 punktów więcej od rywalek, do tego dołożyły 11 bloków i 10 asów serwisowych. Ich liderką była Veronica Jones-Perry, która zapisała na koncie 24 oczka, ale miała wsparcie u Stephanie Samedy, która dołożyła 15 punktów. Po drugiej stronie siatki Samantha Bricio oraz Grecia Castro wywalczyły po 10 oczek.

Finał
Dominikana – Kolumbia 3:1
(21:25, 25:13, 25:21, 25:16)

mecz o 3. miejsce
USA – Meksyk 3:1
(25:19, 24:26, 25:16, 25:11)

Nagrody indywidualne:

MVP: Niverka Marte (Dominikana)
Pierwsza najlepsza blokująca: Geraldine Gonzalez  (Dominikana)
Druga najlepsza blokująca: Darlevis Mosquera (Kolumbia)
Najlepsza rozgrywająca: Maria Alejandra Marin (Kolumbia)
Pierwsza najlepsza atakująca: Bethania De La Cruz, (Dominikana)
Najlepsza zagrywająca: Bethania De La Cruz, (Dominikana)
Druga najlepsza atakująca: Avery Skinner (USA)
Najlepiej punktująca: Avery Skinner (USA)
Najlepsza libero: Brenda Castillo (Dominikana)
Najlepsza broniąca: Brenda Castillo (Dominikana)
Najlepsza przyjmująca: Brenda Castillo (Dominikana)

źródło: inf. własna, norceca.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę