Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Pałac ma nową atakującą

Pałac ma nową atakującą

Wiktoria Makarewicz została nową atakującą tauronligowej ekipy z Bydgoszczy. O transferze OnlyBio Pałac Bydgoszcz poinformował za pomocą swoich social mediów. Dla 22-letniej zawodniczki to awans z pierwszoligowych parkietów.

Mająca 188 cm wzrostu Wiktoria Makarewicz seniorsko wywodzi się z KS Olimpia Jawor, w którym to klubie spędziła sezon 2020/2021. Następnie przeniosła się do pierwszoligowych Karpat Krosno. W ich szeregach rozegrała 23 spotkania ligowe i zdobyła 277 punktów (240 skutecznych ataków, 18 asów serwisowych oraz 19 bloków). Teraz zagra na parkietach Tauron Ligi.

Nie tak dawno Wiktoria Makarewicz pod wodzą trenera Dominika Stanisławczyka zdobyła razem z AZS Pans Krosno akademickie mistrzostwo Polski. Mało tego atakująca odebrała dwie indywidualne nagrody – dla najlepszej zawodniczki na swojej pozycji oraz najlepszej zawodniczki całego turnieju finałowego. W półfinale mistrzostw jej ekipa pokonała PANS Nysa, natomiast w finale w tie-breaku wygrała z ekipą Akademia Nauk Stosowanych – Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu.

Makarewicz jest drugą nowopozyskaną zawodniczką przez Pałac. Wcześniej klub z Bydgoszczy poinformował o zakontraktowaniu Joanny Sikorskiej. Do tej pory umowy z bydgoskim zespołem przedłużyło sześć siatkarek, natomiast rozstało się  z nim siedem zawodniczek.