Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > PalaBarton zadłużone?

PalaBarton zadłużone?

fot. Sir Safety Perugia

Gino Sirciego nie trzeba przedstawiać chyba nikomu, kto interesuje się siatkówką. Charyzmatyczny prezes Sir Safety Conad Perugii w zeszłym tygodniu otrzymał z rąk prezydenta Włoch – Sergio Matarelli order Cavaliere della Repubblica za swoje zasługi zarówno dla włoskiego sportu jak i dla włoskiego przemysłu. Lokalna gazeta – La Nazione Umbria donosi jednak, że hala w której na co dzień Sir trenuje i odbywa inne aktywności, jest poważnie zadłużona.

Informacje podane w La Nazione Umbria potwierdza również portal perugia24.net – umbryjski klub był winien gminie Perugii około 100 tysięcy euro opłaty za użytkowanie swojej domowej hali PalaBarton. Sir Safety (firma Gino Sirciego i właściciel klubu) dostała zgodę na użytkowanie obiektu w sezonach sportowych 2017/2018, 2018/2019, oraz 2019/2020. Na dzień 28 lutego dług Sir wynikający z nieuiszczonych opłat za halę wynosił 99 369,57 euro. Po rozmowach z gminą ze względu na wcześniejsze zakończenie sezonu siatkarskiego spowodowane koronawirusem ustalono, że brakująca kwota zostanie podzielona na raty. Klub zapłacił od razu 11 tysięcy euro zaliczki, a do 30 września ma zapłacić jeszcze 10 784 euro. Pozostała kwota (77 584,78 euro) została podzielona na miesięczne raty w wysokości 3232 euro płatne od 1 października.Do ujawnionych w gazecie i na stronie informacji, bardzo szybko odniósł się klub, wypuszczając notę prasową o następującej treści:

W odniesieniu do artykułu opublikowanego wczoraj w gazecie La Nazione Umbria autorstwa Michele Narucciego artykułu pod tytułem „Sirci, 100 tys. długu na PalaBarton” Sir Safety Conad Perugia zamierza sprecyzować co następuje:

1. Przez wszystkie lata użytkowania Sir Safety Conad Perugia postępowała zgodnie z umowami i terminowo regulowała należności za użycie budynku.
2. Z miesięcznych płatności należnych gminie, zawsze i za wspólnym porozumieniem pozostawały tantiemy w wysokości 5% od kwoty zebranej ze sprzedaży biletów i karnetów na mecze. Wynika to z potrzeby wyjaśnienia niektórych kwestii oraz modyfikacji wprowadzanych w budynku przez firmę na własny koszt (siłownia, siedzenia, zasłony okienne, wyposażenie sal gościnnych)
3. Negocjacje z gminą Perugia zakończono kilka dni temu w duchu wzajemnej współpracy i wielkiej serdeczności a ustalona kwota zostanie spłacona w ratach które Sir Safety Conad Perugia uhonoruje zgodnie ze swoim modus operandi z zachowaniem ustalonych terminów.
4. Tytuł artykułu wprawia w absolutne zdumienie i zakłopotanie. Zwłaszcza, że ma na celu zdyskredytowanie spółki wypłacalnej, a nawet cnotliwej.

Sir Safety Conad Perugia jest przekonana, że dokładnie wyjaśniła sprawę i ma nadzieję, że informacje przekazywane przez prasę będą w przeszłości bardziej dokładne i bardziej rzetelne.

źródło: La Nazione Umbria, perugia24.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved