Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ostatnie w tym roku sparingi zespołów TAURON Ligi

Ostatnie w tym roku sparingi zespołów TAURON Ligi

Siatkarki MKS-u Kalisz mają za sobą ostatni w tym roku mecz. W środowym sparingu pokonały pierwszoligową ekipę Enea Energetyka Poznań. W czwartek rewelacyjnie spisujący się beniaminek ekstraklasy wygrał w opolskiej Stegu Arena z liderem I ligi kobiet – PWSZ Tarnów.

Spotkanie MKS-u z Energetykiem rozegrane zostało w środę w hali Arena i składało się z pięciu setów. Wszystkie padły łupem kaliszanek, które w tym tygodniu wróciły do treningów po krótkiej świątecznej przerwie. Wynik nie był jednak najważniejszy, bo pojedynek miał charakter typowo szkoleniowy.

Towarzyska potyczka z piątą aktualnie drużyną pierwszej ligi była dla podopiecznych Adama Czekaja ważnym elementem przygotowań do najbliższego starcia w TAURON Lidze. A będzie nim wyjazdowy pojedynek z #VolleyWrocław, który odbędzie się 6 stycznia o godzinie 17:30. Po 13. kolejkach siatkarskiej ekstraklasy zespół MKS-u plasuje się w tabeli na dziewiątym miejscu.

Energa MKS Kalisz – Enea Energetyk Poznań 5:0

W Opolu w czwartek UNI Opole zmierzyło się z liderem tabeli I ligi kobiet – PWSZ Tarnów. Rozegrano cztery sety, we wszystkich lepsze okazały się gospodynie. Podopieczne trenera Nicoli Vettoriego w pierwszym i trzecim secie wygrały wysoko i zdecydowanie – do 16 i 15. Nieco więcej kłopotów miały w drugiej i trzeciej partii. W nich tarnowianki postawiły się wyżej notowanemu rywalowi, jednak przegrywały w końcówkach.

Zespół z Tarnowa nie ukrywa swoich ekstraklasowych ambicji. W 14 rozegranych do tej pory meczach ligowych przegrał zaledwie raz i z przewagą 6 punktów nad drugą w tabeli Stalą Mielec zajmuje fotel lidera. Z kolei beniaminek TAURON Ligi z Opola od początku sezonu pozytywnie zaskakuje swoich kibiców. Po 13 kolejkach opolanki z 6 zwycięstwami na koncie są na 7. miejscu w tabeli TAURON Ligi i mają ogromne szanse zagrać w play-off w swoim pierwszym sezonie w ekstraklasie.

UNI Opole – PWSZ Tarnów 4:0
(25:16, 25:23, 25:15, 28:26)

źródło: faktykaliskie.pl, inf. własna