Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Ostatnie sparingi zespołów TAURON Ligi przed sezonem

Ostatnie sparingi zespołów TAURON Ligi przed sezonem

Na ostatnie dwa sparingi przed startem nowego sezonu BKS Stal Bielsko-Biała udał się do Wrocławia. W piątek bielszczanki zremisowały z #VolleyWrocław 2:2. W innych meczach E.Leclerc Moya Radomka Radom okazała się lepsza od DPD Legionovii, a Joker od PTPS-u Piła.

Trener Bartłomiej Piekarczyk w piątkowym test-meczu postawił na rozgrywającą Katarzynę Wawrzyniak, która grała niemal całe spotkanie. W ataku wystąpiła Karolina Drużkowska, a w przyjęciu Aleksandra Kazała i Weronika Szlagowska. Na pozycji libero całe spotkanie rozegrała Kinga Drabek, a na środku siatki Martyna Świrad i Magdalena Janiuk. Obie środkowe popisały się trzema blokami punktowymi. Tyle samo oczek w bloku zdobyła Aleksandra Kazała. Najskuteczniejszymi zawodniczkami w tym spotkaniu były natomiast Karolina Drużkowska, Andrea Kossanyiova i wspomniana Magdalena Janiuk, które zdobyły po 12 punktów.

Pierwszy set był niezwykle wyrównany. O zwycięstwie zadecydowała końcówka rozgrywana na przewagi. W niej lepiej poradziły sobie siatkarki gospodarzy, które wygrały 28:26. Kolejne dwa sety to już przewaga jednej drużyny. W drugiej odsłonie spotkania dużo lepiej spisywały się wrocławianki, które rozpoczęły od prowadzenia 8:1. Bielskiej drużynie nie udało się odrobić strat i przegrały 16:25. W trzeciej partii tylko początek był wyrównany. W drugim fragmencie seta BKS Stal Bielsko-Biała wyraźnie odskoczył rywalkom (16:8) i kilka chwil później wygrał 25:15. Czwarty ostatni set był rozgrywany do 15 punktów. Lepiej rozpoczęły go przyjezdne, które przy zmianie stron prowadziły 8:3. Wrocławianki rozpoczęły pogoń i były bliskie wyrównania. Ostatni punkt meczu zdobyły jednak podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka, które wygrały 15:13 i doprowadziły do remisu 2:2.

#VolleyWrocław – BKS Stal Bielsko-Biała 2:2
(28:26, 25:16, 15:25, 12:15)

#Volley: Witkowska (2), Gancarz (10), Murek (7), Szady (6), Rapacz (10), Słonecka (7), Pancewicz (libero) oraz Wołodko (1), Adamek (libero), Jasek (4), Fedorek (6), Bączyńska (1)
BKS: Kazała (11), Wawrzyniak (4), Świrad (5), Orvosova, Witowska, Szlagowska (3), Drabek (libero) oraz Drużkowska (11), Janiuk (12), Kossanyova (11), Dąbrowska (3), Gajewska