Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ostatecznie trzech Polaków w drafcie ligi koreańskiej

Ostatecznie trzech Polaków w drafcie ligi koreańskiej

fot. Klaudia Piwowarczyk

Tradycyjnie w maju odbywa się nabór siatkarzy do ligi koreańskiej, która od lat ma swoją specyfikę. Zagraniczni zawodnicy zgłaszają się na szeroką listę, potem jest ona zawężana. Z góry też wiadomo, ile będzie się zarabiać. W tym roku w specyficznych warunkach pandemii draft wygląda nieco inaczej. Na ostatecznej liście, z której dokonany zostanie wybór, znalazło się trzech Polaków.

O angaż w Korei starają się trzej nasi atakujący: Dawid Konarski (ostatnio Jastrzębski Węgiel), Michał Filip (ostatnio Visła Bydgoszcz) i Bartosz Krzysiek (ostatnio Stal Nysa). Trzech Polaków znalazło się na finałowej liście 47 nazwisk (40 zgłoszonych z zagranicy i 7, którzy grali w Korei w poprzednim sezonie). Pracę dostanie siódemka, a decyzja zapadnie 15 maja podczas draftu, nieco przypominającego ten w koszykarskiej NBA.Koreański „casting”, czy „try-out” jak nazywają to organizatorzy, polega na tym, że siatkarz nie wie w jakim klubie zagra, bo o ile zostanie wskazany, będzie dolosowany do konkretnego zespołu. Każdy team może mieć w składzie jednego zagranicznego zawodnika.

W przeszłości siatkarze przyjeżdżali do Korei na serie specyficznych testów sportowych, bowiem na parkiecie każdy robił wszystko, nie było ścisłego podziału na pozycje. Tym razem z powodu pandemii wszystko odbędzie się wirtualnie: szefowie klubów obejrzą materiały wideo i statystyki każdego delikwenta i na tej podstawie wskażą swoich faworytów.

Wśród rywali Konarskiego, Filipa i Krzyśka do miejsca w lidze koreańskiej są znani siatkarze, między innymi Węgier Arpad Baroti (ostatnio w Zaksie), Słoweńcy Mitja Gasparini i Toncek Stern (ostatnio w Bydgoszczy), Irańczyk Amir Ghafour, Niemiec Christian Fromm (ostatnio w Jastrzębiu), były gracz ZAKSY Portorykanin Maurice Torres, czy Amerykanin Kyle Russell.

Podstawowa pensja obcokrajowca w siatkarskiej lidze koreańskiej to 300 000 dolarów netto za sezon. Do tego dochodzą premie: za mistrzostwo Korei 30 000 USD, za zwycięstwo w sezonie zasadniczym 20 000 USD, za awans do play-off 10 000 USD (z tym że gracz otrzymuje najwyższą z tych premii, w zależności od ostatecznego wyniku). Za każdą wygraną dostaje się 1000 USD. Zawodnik ma do dyspozycji mieszkanie i bilety lotnicze w dwie strony dla siebie oraz dwóch osób z rodziny.

źródło: se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę