Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Osiem drużyn z awansem do drugoligowych rozgrywek

Osiem drużyn z awansem do drugoligowych rozgrywek

W miniony weekend rozegrano osiem turniejów finałowych o awans do II ligi. Do rozgrywek o stopień wyżej awansowały z nich tylko drużyny zwycięskie – po cztery w rozgrywkach kobiet i mężczyzn. Beniaminkami II ligi kobiet zostały zespoły: AMS Opole, SPS Panki, Sari Żory i Marba Sędziszów Małopolski. W II lidze mężczyzn w kolejnym sezonie zagrają: AZS Częstochowa, MOSiR Dębica, Legion Sklamierzyce oraz KPS Gietrzwałd.

Z turnieju w Żyrardowie do drugiej ligi awansowali siatkarze Jawor Minerals AZS-u Częstochowa. Drużyna częstochowskich akademików wygrała wszystkie trzy zmagania w finałach. Pierwszy mecz podopieczni Roberta Szczerbaniuka zamknęli w czterech setach, natomiast dwa kolejne wygrywali w tie-breaku. W zmaganiach półfinałowych poszło im trochę łatwiej i zanotowali dwukrotnie wynik 31 i jeden 3:0. AZS musiał o awans walczyć do samego końca, bowiem ostatniego dnia turnieju finałowego mierzył się z gospodarzami – ŻSS Len Żyrardów, którzy również mieli chrapkę na drugoligowe rozgrywki i przed ostatnim starciem mieli też dwa zwycięstwa na koncie.W Kobyłce rywalizacja była zacięta, a z awansu do II ligi cieszyli się siatkarze UKS Kępa MOSiR Dębica, którzy rozpoczęli finały falstartem. Pierwszy mecz z WKS-em Wilczyce nie wyszedł im i musieli uznać wyższość rywali. Turniej ułożył się jednak pod awans MOSIR-u. Wszystko dlatego, że w kolejnym meczu ekipa z Dębicy pokonała gospodarzy, a ci w ostatnim starciu wygrali z WKS-em, transferując MOSIR do II ligi.

W Skalmierzycach miejscowa drużyna przeszła przez turniej niczym burza i w przyszłym sezonie zagra już wśród drugoligowców. Legion nie stracił w turnieju nawet seta i choć to jego mecz kończył rozgrywki, to był on w nim faworytem i pewnym zwycięstwem zakończył zmagania. To ostatnie spotkanie było tylko formalnością, choć do samego końca miejscowi musieli uważać i nie mogli się „potknąć”.

Czwarty turniej finałowy – w Bydgoszczy zakończył się szczęśliwie dla KPS-u Gietrzwałd. To nie był dla tej ekipy łatwy turniej, choć zakończony trzema zwycięstwami. Wygrana w dwóch pierwszych spotkaniach nie była pewna do końca i decydowało nich pięć stów. Gdy KPS pokonał KS Rudziniec, mógł już odetchnąć, bowiem wygrana Chemika Bydgoszcz (która też miała miejsce) nie zabierała mu awansu.

Zobacz również:
Wyniki turniejów finałowych o awans do II  ligi mężczyzn


Wśród czterech drużyn awansujących do II ligi siatkarek znalazł się Light System Salon Audio Video – AMS Opole – triumfator turnieju w Kobyłce. Opolanki miały poważne rywalki – MKS Andrychów, z którymi jednak wygrały w pierwszym spotkaniu 3:2. Cały czas musiały się mieć jednak na baczności, tym bardziej, że w ostatnim starciu Trójka Kobyłka nie dawała za wygraną i poddała się dopiero w tie-breaku.

W Grodzisku Maz. Kwestia awansu rozstrzygnęła się tak naprawdę już pierwszego dnia, kiedy to SPS Panki pokonał Sandecję. Obie drużyny już do końca turnieju zapisywały na swoim koncie zwycięstwa, co pozwoliło awansować siatkarkom Akademii Siatkówki SPS Panki.

Żory okazały się szczęśliwe dla miejscowych siatkarek MUKS Sari. W tym turnieju o awansie decydował jednak ostatni mecz. Ekipa gospodarzy zmierzyła się w nim z SST-em Lubcza Racławówka. Oba teamy miały na koncie komplet zwycięstw, a trzecie – to najważniejsze odniosły zawodniczki MUKS-u.

Ciekawie było w Jankowie Przygodzkim, z którego z awansem w kieszeniach wyjechały siatkarki KS-u Marba Sędziszów Małopolski. To one wraz z ŁKS-em Siatkówka Żeńska Łódź spisywały się w tym turnieju najlepiej. Oba zespoły w bezpośrednim starciu spotkały się drugiego dnia finałów i górą okazał się zespół z Sędziszowa Małopolskiego. To zagwarantowało mu awans, choć miejscowa Barycz zdołała jeszcze ostatniego dnia urwać mu jednego seta.

Zobacz również:
Wyniki turniejów finałowych o awans do II ligi kobiet

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę