Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orvosova opuszcza BKS

Orvosova opuszcza BKS

fot. Michał Szymański

BKS BOSTIK Bielsko-Biała ogłosił nazwisko pierwszej siatkarki, która w kolejnym sezonie nie będzie już reprezentowała bialskiego klubu. Po dwóch sezonach na zmianę otoczenia zdecydowała się Gabriela Orvošová. – Był to dla mnie wyjątkowy okres, ponieważ pierwszy raz postanowiłam zagrać za granicą. I była to bardzo dobra decyzja. Mogłam się rozwijać, za co dziękuję. Niestety przyszedł czas pożegnań i z bólem serca chciałabym wam ogłosić, że nie zostanę w Bielsku-Białej. Mam nadzieję, że zrozumiecie moją decyzję o dalszym rozwoju siatkarskim. Do zobaczenia – powiedziała czeska atakująca.

 Po dwóch latach spędzonych w BKS BOSTIK Bielsko-Biała na zmianę środowiska zdecydowała się Gabriela Orvošová. Czeszka była jedną z wyróżniających się siatkarek TAURON Ligi. Do bialskiego klubu trafiła z VK UP Olomouc, a więc jednej z najlepszych czeskich drużyn w ostatnich latach. Mimo młodego wieku była już wówczas jedną z podstawowych reprezentantek swojego kraju. Początki w bialskim klubie nie były dla niej łatwe, tym bardziej, że był to pierwszy zagraniczny klub, w którym zdecydowała się występować. W miarę upływu czasu Gabriela stawała się jednym z najważniejszych ogniw bielskiej drużyny. W pierwszym swoim sezonie w TAURON Lidze zdobyła tylko jedną statuetkę MVP, za to w niedawno zakończonych rozgrywkach aż sześć. Świadczy to o ogromnych rozwoju czeskiej siatkarki pod skrzydłami trenera Bartłomieja Piekarczyka. W obu sezonach Gabriela zdobywała sporo ponad 400 punktów, co dawało jej wysokie miejsca w klasyfikacji najlepiej punktujących i najlepiej atakujących siatkarek TAURON Ligi.

Mimo chęci zatrzymania Gabrieli Orvošovej w BKS-ie BOSTIK Bielsko-Biała zawodniczka zdecydowała, że nie będzie już reprezentowała barw bialskiego klubu. – Chciałabym podziękować za te dwa sezony w Bielsku-Białej. Za Wasz doping. Był to dla mnie wyjątkowy okres, ponieważ pierwszy raz postanowiłam zagrać za granicą. I była to bardzo dobra decyzja. Mogłam się rozwijać, za co dziękuję. Niestety przyszedł czas pożegnań i z bólem serca chciałabym wam ogłosić, że nie zostanę w Bielsku-Białej. Mam nadzieję, że zrozumiecie moją decyzję o dalszym rozwoju siatkarskim. Do zobaczenia – powiedziała Gabriela Orvošová.

 

 

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: bkssa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę