Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Opolanki z pewnym i wysokim zwycięstwem w meczu z Akademią

TL: Opolanki z pewnym i wysokim zwycięstwem w meczu z Akademią

Uni Opole pewnie i wysoko wygrał z drużyną Akademii Tarnów 3:0. Przyjezdne nie miały zbyt wiele do powiedzenia w tym spotkaniu. W żadnym secie nie przekroczyły bariery 20 punktów.  Ekipa z Opola zajmuje siódme miejsce w tabeli, Akademia jest przedostatnia.

Gospodynie od samego początku narzuciły swój styl gry. Przy serii zagrywek Olayi prowadziły 6:2. Ekipa z Małopolski dzięki dobrej grze Uszewej doprowadziła do remisu po 8. Kolejne akcje tego meczu należały do opolanek. Tarnowianki miały problemy z przyjęciem, myliły się w ataku. ekipa z Małopolski seriami traciła punkty. W miarę wyrównana gra toczyła się do stanu 17:13. Przy serii zagrywek Marty Orzyłowskiej było 20:13. Punktowy blok Olayi zapewnił zwycięstwo miejscowej ekipie.

Otwarcie drugiej partii należało do zespołu gości, po punktowym bloku Kariny Chmielewskiej było 5:2, a kilka chwil później 7:3. Więcej do powiedzenia na boisku miały przyjezdne. Po bloku Calkins prowadziły 10:6. Opolanki dzięki Katarzynie Zaroślińskiej-Król zniwelowały straty do jednego punktu, przegrywały 10:11. Błędy własne Uni sprawiły, że gospodynie traciły dystans punktowy do tarnowianek (12:15). Przyjezdne utrzymały swoją przewagę do stanu 17:15, po czym stanęły w miejscu, straciły trzy punkty z rzędu, przegrywały 17:18. Był to zwrotny moment tego seta. W końcówce popis gry dała Olaya. Tarnowianki przegrywały 18:20, w jednym ustawieniu straciły pięć punktów z rzędu, myliły się w przyjęciu. Przegrały tę część rywalizacji w stosunku 20:25.

Podbudowany zwycięstwem w dwóch poprzednich partiach miejscowe siatkarki poszły za ciosem. W bloku punktowała Zaroślińska-Król, było 6:3 dla Uni. Podopieczne trenera Vettoriego dominowały na boisku, prowadziły 10:5. Kolejna seria błędów własnych popełnionych przez jego podopieczne zmusiła trenera Kryształowicza do przerwania gry. Akademia przegrywał 8:14. Przyjezdne w jednym ustawieniu straciły sześć punktów z rzędu przegrywały 8:17.   Kolejny blok Orzyłowskiej dał Uni dziesięciopunktową przewagę (19:9). Przy stanie 24:12 gospodynie nieco się rozluźniły straciły cztery punkty z rzędu, grę przerwał trener Vettori. Po przerwie   grę zakończyła Marta Pamuła

MVP: Julia Bińczycka

UNI Opole – Grupa Azoty Akademia Tarnów 3:0
(25:16, 25:18, 25:16)

Uni: Orzyłowska (16), Olaya (14), Pamuła (7), Zaroślińska-Król (11),  Połeć (4), Bińczycka, Adamek (libero) oraz Janicka, Kecher
Akademia: Marcyniuk (5), Calkins (8), Chmielewska (5), Dżaković (3), Uszewa (3), Gawlak (3), Żurawska (libero) oraz Zakościelna (6), Molenda,  Szczygieł-Głód (1), Szumera (1)