Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Olsztynianie ponownie lepsi od Ślepska

Olsztynianie ponownie lepsi od Ślepska

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po raz drugi pokonali ekipę Ślepska Malow Suwałki 3:1. W obu drużynach prym wiedli atakujący. Dla akademików 21 punktów zdobył Damian Schulz, zaś po drugiej stronie siatki najczęściej punktował Bartłomiej Bołądź (22 punkty).

W porównaniu do piątkowego sparingu, trener Daniel Castellani dokonał tylko jednej zmiany w wyjściowym składzie. Mateusza Porębę zastąpił Dmytro Teryomenko.

Pierwszy set rozpoczął się pod dyktando akademików. Podopieczni argentyńskiego szkoleniowca Indykpolu AZS górowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Przyniosło to zwycięstwo w premierowej odsłonie 25:20. Druga partia miała bardzo podobny przebieg, lecz tym razem dominowali siatkarze Ślepska Malow Suwałki. Efektem była wygrana 25:21 i remis w całym spotkaniu.

Trzeci set to wyrównana walka po obu stronach siatki. W ekipie Indykpolu AZS najskuteczniejszy był Damian Schulz (21 pkt.), u gości punktował Bartłomiej Bołądź (22 pkt.). Emocjonująca końcówka należała do Zielonej Armii, a partię „zamknął” dwoma asami serwisowymi Robbert Andringa – 31:29. Czwarta odsłona sobotniego sparingu była najbardziej jednostronna. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pewnie zwyciężyła 25:14, jak i w całym spotkaniu 3:1.

Kolejne sparingi siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają w dniach 3-4 września, a rywalem akademików będzie Cuprum Lubin.

Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki 3:1
(25:20, 21:25, 31:29, 25:14)

AZS: Concepcion (1), Andringa (14), Schulz (21), Droszyński (3), Teryomenko (12), Żaliński (16), Gruszczyński (libero) oraz Stępień, Kapica (1) i Poręba (7)
Ślepsk: Rousseaux (10), Bołądź (22), Rudzewicz (7), Sacharewicz (6), Rohnka (11), Tuaniga (2), Filipowicz (libero) oraz Waliński (1), Gonciarz i Czunkiewicz (libero)

źródło: indykpolazs.pl