Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Oliwia Nastawska: Damy z siebie wszystko

Oliwia Nastawska: Damy z siebie wszystko

fot. CEV

W niedzielę reprezentacja Polski powalczy z Holandią o brązowy medal mistrzostw Europy do lat 19, które od 27 sierpnia do 4 września rozgrywane są w Skopje, stolicy Macedonii Północnej. – Zarówno nasz zespół, jak i Holandia mamy przegrany mecz półfinałowy, ale każdy turniej rządzi się swoimi prawami. Wygrywa na boisku ten, który lepiej ułoży sobie grę, potrafi zapanować nad emocjami i najważniejsze potrafi podnieść się po porażce. Mogę wszystkich zapewnić, że damy z siebie wszystko – powiedziała Oliwia Nastawska, środkowa biało-czerwonych. Początek spotkania o trzecie miejsce o godzinie 17.00.

W półfinale mistrzostw Europy przegrałyście z Serbią 0:3. Domyślam się, że czujecie bardzo duży niedosyt o tym spotkaniu?
Oliwia Nastawska: Tak, to prawda. Czujemy bardzo duży niedosyt, tym bardziej po tym jak wygrałyśmy z Serbią w Bańskiej Bystrzycy podczas EYOF-u. Chcę jednak zapewnić, że w niedzielę zrobimy wszystko, aby zwyciężyć.

Zgodzisz się ze mną, że gdyby udało się wygrać pierwszego seta, to może to spotkanie miałoby zupełnie inny przebieg?

– Myślę, że ten wygrany set nakręciłby nas jeszcze bardziej. Jednak nie ma sensu rozmyślanie, co by było gdyby, ponieważ przed nami najważniejszy mecz, który zadecyduje, o tym czy wrócimy do kraju z medalem.

Macie niewiele czasu na regeneracje i przygotowanie się do spotkania z Holandią. Zdążcie oczyścić głowę?

– Na tym polega turniej, żeby nie rozmyślać o porażce lub wygranej, tylko skupić się na kolejnym przeciwniku. Zarówno nasz zespół, jak i Holandia mamy przegrany mecz półfinałowy, ale każdy turniej rządzi się swoimi prawami. Wygrywa na boisku ten, który lepiej ułoży sobie grę, potrafi zapanować nad emocjami i najważniejsze potrafi podnieść się po porażce.

W niedzielę zagracie ostatni mecz na mistrzostwach Europy w Skopje. Czego należy spodziewać się po Holenderkach?

– Myślę, że Holenderki pokazały na co je stać, wygrywając z Turcją, co dało im pewności siebie. Jesteśmy przekonane, że nie odpuszczą walki o medal, co oznacza, że nie należy ich lekceważyć.

Wszyscy będą trzymać mocno za was kciuki, żeby spełniło się wasze marzenie i powrót do Polski z medalem na szyi.

– Dziękujemy! Damy z siebie wszystko, przede wszystkim zostawiamy serducho na boisku, ponieważ „Job is not finished”. 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę